V Powiatowy Piknik Seniora

Zorganizowany  8 sierpnia 2015 r. Piknik odwiedziło blisko 800 seniorów, którzy reprezentowali 23 organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z całego Powiatu Chrzanowskiego.

V Powiatowy Piknik Seniora

Impreza została zorganizowana przez Gminę Trzebinia, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Trzebińskie Centrum Kultury. Współorganizatorami byli Urząd Miejski w Chrzanowie, Urząd Miejski w Alwerni, Urząd Gminy Babice, Urząd Miejski w Libiążu, Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini, Sołtys Karniowic, Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, Regionalne Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „MUMINKI”, Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków koło w Trzebini oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Chrzanowie.
W programie Pikniku był koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini, konkurs kulinarny i konkurs artystyczny, podczas których seniorzy mogli zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, estetyczne oraz artystyczne. Na scenie uczestnicy zaprezentowali różnorodne formy artystyczne - był to nie tylko śpiew, ale także skecz i taniec.
Podczas konkursu kulinarnego komisja konkursowa oceniała 12 stołów biesiadnych przygotowanych przez poszczególne grupy. Po raz kolejny I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic, II miejsce zajął Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 8 z Bolęcina, III miejsce - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 12 z Wodnej.

Wyróżnienia otrzymały: Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” z Chrzanowa, Koło Emerytów z Karniowic, Śląski Związek Pszczelarzy koło Trzebinia, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 11 Myślachowice, Stowarzyszenie Przyjaciół „Nie bądź sam” z Żarek, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Radość” z Trzebini, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 5 z Chrzanowa, Klub Seniora z Psar, Zespół Folklorystyczny „Płocanki”.
Wyniki konkursu artystycznego przedstawiają się następująco:

I miejsce – zespół wokalno-instrumentalny „Zorza” działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół „Nie bądź sam” z Żarek,
II miejsce – zespół śpiewaczy „Wrzos” działający przy Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń” z Żarek,
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic.
Wyróżnienia otrzymały: Chór „Pogodna Jesień” działający w strukturach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 5 z Chrzanowa, Zespół Taneczny „Pokolenia” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 11 z Myślachowic, Zespół Folklorystyczny „Płocanki”, Zespół Taneczny „Ali i Babki” działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie.
Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków koło w Trzebini wszystkim zainteresowanym seniorom wykonywało pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziom glukozy we krwi.
Piknik zakończyła wspólna biesiada i zabawa przy muzyce zespołu B.A.R.

Materiał pochodzi ze strony UM w Trzebini