Relacja z XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

W dniach 7 – 11 sierpnia 2015 roku wyruszyła XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasna Górę pod przewodnim hasłem NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ, w której czynnie uczestniczył również Powiat Chrzanowski promujący dwa szlaki pielgrzymkowe na ziemi chrzanowskiej tj. Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej oraz Międzynarodową Trasę Pielgrzymkową Szlak Maryjny Częstochowa – Mariazell.

Relacja z XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

Łącznie w VII członie XXXV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę zgromadzonych było 650 pielgrzymów z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża oraz Spytkowic.

Powiat Chrzanowski reprezentowały trzy grupy pielgrzymów z grupą chrzanowską (tzw. żółtych) wędrowały 234 osoby, z grupą trzebińską (tzw. niebieskich) blisko 120 osób, a z grupą libiąską (tzw. czerwonych) blisko 140 osób, których głównym przewodnikiem był Ks. Zbigniew Medoń z Parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej
w Chrzanowie.

Wśród pielgrzymujących Księży znaleźli się min.: Ks. Paweł Król, Ks. Sebastian Kowalczyk,  Ks. Jakub Szyrszeń, Ks. Andrzej Fyda, Ks. Bartosz Wrońkowski, Ks. Jakub Wiśniewski oraz siostra NOEMI ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Każdego dnia pielgrzymom towarzyszyła uroczysta Msza Święta odprawiana zaraz z rana przed wyjściem w trasę, koronka do Miłosierdzia Bożego odprawiana zawsze o godzinie 15.00, konferencja w kościele oraz różaniec w osobistych intencjach  pielgrzymów, ich bliskich, a także napotkanych na szlaku ludzi, u których można było znaleźć schronienie na noc.

Najstarszą pielgrzymującą w grupie chrzanowskiej była Pani Stefania Seweryn ( 78 lat)  z Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie, a najmłodszą 15 – miesięczna uczestniczka Lilianna Sak z Parafii p.w. Ducha Świętego w Grojcu.

Dzień pielgrzyma to dzień pełen trudu i poświęcenia, lecz cel pielgrzymki (Czarna Madonna) był dla wszystkich pielgrzymujących na Jasna Górę najważniejszy – pomimo wyjątkowego w tym roku upału, bąbli na nogach, otarć i kontuzji pątnicy dzielnie pokonali pieszo łącznie 110 km.

Tegoroczna trasa pielgrzymki przebiegała następująco:

07.08.2015 r. Chrzanów – Luszowice – Siersza-Bór Biskupi – Bukowno (nocleg)

08.08.2015 r. Bukowno – Stare Bukowno – Okradzionów – Łęka – Tucznawa (nocleg)

09.08.2015 r. – Tucznawa – Chruszczobród – Ciągowice – Turzę - Zawiercie – Mrzygłód – Myszków (nocleg)

10.08.2015 r. – Myszków – Mysłów, Koziegłówki- Rosochacz – Gęzyn – Jastrząb (nocleg)

11.08.2015 r. Jastrząb – Osiny – Poczesna – Brzeziny Wielkie – Brzeziny Małe – Częstochowa - Jasna Góra

Na obszarną fotorelację z pielgrzymki zapraszamy na naszego FB: FOTORELACJA