Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Dziewczęta trzeci raz z rzędu na pudle

Podczas XXI Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej zespół dziewcząt z PMDK „Kadet” reprezentujący chrzanowski LOK zajął II miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na VII miejscu. Natomiast Patrycja Habierska w klasyfikacji indywidualnej zdobyła Puchar Ministra Obrony Narodowej.

W dniach 20-23 sierpnia w Jednostce Komandosów w Lublińcu odbyły się XXI Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zespół dziewcząt z PMDK „Kadet” reprezentujący Chrzanowski LOK w składzie: Nadia Matusik, Karolina Chucherko, Daria Szkarłat (uczennice PSLO w Trzebini), Roksana Leja(uczennica II LO Chrzanów), Patrycja Habierska zajął II miejsce drużynowo  a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Patrycja wywalczyła I miejsce.
Drużyna chłopców w składzie: Wojciech Kuchta, Karol Kulawik, Bartosz Kurek, Kamil Głuch, Kamil Tajs (uczniowie PSLO Trzebinia) uplasowali się na VII miejscu.
Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch etapach, które wymagały od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale i wykazanie się wiedzą ogólno wojskową. Pierwszego dnia młodzież pokonywała tor przeszkód znajdujący się na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej, składający się z ścianki wspinaczkowej, zjazdu na tyrolce, strzelania z pistoletu i broni laserowej na wideo strzelnicy, rzut granatem na odległość, bieg przełajowy na 3 km oraz pływanie (sztafeta 5x50m). Drugiego dnia uczestnicy musieli przebiec dystans 15 kilometrów według mapy z zaliczeniem punktów kontrolnych takich jak: przeszkoda wodna, przejście po linie, strzelanie z ASG, przepchnięcie samochodu, ewakuacja rannego, przenoszenie zasobnika ZT-100, rzut granatem do celu, walka o ogień (dotarcie do wyspy wraz z dostarczeniem ognia) oraz pokonanie naturalnego toru taktycznego na odcinku 1 km.