Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Regulice na Szlaku Miejsc Papieskich

Przy parafii św. Wawrzyńca w Regulicach poświęcono 18. punkt Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Karol Wojtyła był w tym sołectwie dwa razy. Jako biskup nominat 23 września 1958 roku przeprowadził tam dekanalną kongregację księży. Wygłosił kazanie, a po eucharystii referat do kapłanów. Po raz kolejny pojawił się w Regulicach 23 czerwca 1962 roku. Wtedy odprawił mszę i poświęcił tabernakulum.

Regulice na Szlaku Miejsc Papieskich

Uroczystości 5 września rozpoczęły się koncelebrowaną mszą św., której przewodniczył i wygłosił homilię rodem z Libiąża ks. biskup Jan Zając.
Biskup poświęcił kolejny punkt na szlaku. Starosta Janusz Szcześniak wygłosił słowo do zebranych i wręczył akt powierzenia opieki nad kolejnym punktem na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej tym razem przeznaczony dla młodzieży z Regulic i Nieporazu.
Na temat Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej wypowiedziała się również Urszula Własiuk, prezes Fundacji Szlaki Papieskie w Krakowie.
Na tablicy w 18. miejscu Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej jest przekaz dla wiernych autorstwa Jana Pawła II: "Pokój Tobie, Polsko Ojczyzno moja".