Trójbój siłowy w trzebińskim ekonomiku

Dziesiąta jubileuszowa edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym obfitowała w zmiany.

Trójbój siłowy w trzebińskim ekonomiku

Ze względu na remont hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Chrzanowie imprezę przeniesiono do hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini.
- To nowoczesny obiekt o dogodnej lokalizacji, w pełni dostosowany do tego typu zawodów. Uznaliśmy, że to najlepszy wybór – komentuje Mateusz Szubel, przewodniczący Stowarzyszenia „Przyjaźni Miastu” i pomysłodawca imprezy.
Zawodnicy Zespołu Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini od wielu lat uczestniczą w imprezie. W latach 2012 – 2014 uczeń ekonomika zwyciężył w kategorii ciężkiej. Wielokrotnie na podium stawała też drużyna. Także tym razem reprezentanci tej szkoły licznie wzięli udział w zmaganiach. Oprócz nich w zawodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Trzebini oraz Zespołu Szkół w Libiążu.
Tym razem w rywalizacji drużynowej pierwsze skrzypce grały reprezentacje ZSE-Ch i ZST-U. Po pierwszej konkurencji – przysiadzie, górą byli ci ostatni. Na ich wynik zapracował szczególnie Mikołaj Rejdych (kat 75-85 kg), który w drugiej turze zaliczył udane podejście do 170 kg. Niepowodzeniem zakończyła się natomiast próba przysiadu z ciężarem wyższym o 5 kg. Sztuka ta udała się natomiast głównemu rywalowi Mikołaja – Michałowi Pacwie (ZS). W wadze ciężkiej (+85 kg) zacięta rywalizacja wywiązała się między Denisem Michalskim (ZSE-Ch) i Dawidem Mazurkiewiczem (ZST-U), którzy odnotowali udane próby z ciężarami odpowiednio 105 i 100 kg. Dwie pierwsze lokaty w wadze lekkiej (-75 kg) przypadły reprezentantom gospodarza zawodów: Tomaszowi Głosowi (130 kg) i Łukaszowi Paluchowi (110 kg). Reprezentanci ZST-U zakończyli zmagania w pierwszym boju z 30 – punktową przewagą nad ZSE-Ch (360/330 pkt.).
Wyciskanie sztangi w wadze lekkiej zdominował zwycięzca poprzedniego boju Tomasz Głos, który zakończył tę część rywalizacji z trzema zaliczonymi próbami i ciężarem 105 kg w trzeciej turze. W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się Michał Pacwa, który w drugim zaliczonym podejściu dopisał do swojego dorobku 130 kg. W klasyfikacji drużynowej ZSE-Ch w drugiej konkurencji odrobił 10 pkt do lidera (łącznie ZST-U/ZSE-Ch: 650/610 pkt).
W trzeciej konkurencji (martwy ciąg) szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść drużyny ZSE-Ch, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zawodów. Mimo znakomitej postawy Adriana Bochni (kat. -75 kg, MC: 135 kg ), Mikołaja Rejdycha (MC: 190 kg) i Dawida Mazurkiewicza (MC: 140 kg), ZST-U nie zdołał obronić pozycji lidera. Doskonała próba Tomasza Głosa (MC: 185 kg) i przewaga 50 kg nad drugim w tej kategorii Adrianem Bochnią przy jednoczesnych udanych podejściach Denisa Michalskiego (MC: 160 kg) i Piotra Dąbka (ZSE-Ch, kat. 75-85 kg, MC: 160 kg) dała gospodarzom 40 punktowe prowadzenie w konkurencji i zwycięstwo w całym turnieju (...)

(zew)