Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Trójbój siłowy w trzebińskim ekonomiku

Dziesiąta jubileuszowa edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym obfitowała w zmiany.

Trójbój siłowy w trzebińskim ekonomiku

Ze względu na remont hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Chrzanowie imprezę przeniesiono do hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini.
- To nowoczesny obiekt o dogodnej lokalizacji, w pełni dostosowany do tego typu zawodów. Uznaliśmy, że to najlepszy wybór – komentuje Mateusz Szubel, przewodniczący Stowarzyszenia „Przyjaźni Miastu” i pomysłodawca imprezy.
Zawodnicy Zespołu Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini od wielu lat uczestniczą w imprezie. W latach 2012 – 2014 uczeń ekonomika zwyciężył w kategorii ciężkiej. Wielokrotnie na podium stawała też drużyna. Także tym razem reprezentanci tej szkoły licznie wzięli udział w zmaganiach. Oprócz nich w zawodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Trzebini oraz Zespołu Szkół w Libiążu.
Tym razem w rywalizacji drużynowej pierwsze skrzypce grały reprezentacje ZSE-Ch i ZST-U. Po pierwszej konkurencji – przysiadzie, górą byli ci ostatni. Na ich wynik zapracował szczególnie Mikołaj Rejdych (kat 75-85 kg), który w drugiej turze zaliczył udane podejście do 170 kg. Niepowodzeniem zakończyła się natomiast próba przysiadu z ciężarem wyższym o 5 kg. Sztuka ta udała się natomiast głównemu rywalowi Mikołaja – Michałowi Pacwie (ZS). W wadze ciężkiej (+85 kg) zacięta rywalizacja wywiązała się między Denisem Michalskim (ZSE-Ch) i Dawidem Mazurkiewiczem (ZST-U), którzy odnotowali udane próby z ciężarami odpowiednio 105 i 100 kg. Dwie pierwsze lokaty w wadze lekkiej (-75 kg) przypadły reprezentantom gospodarza zawodów: Tomaszowi Głosowi (130 kg) i Łukaszowi Paluchowi (110 kg). Reprezentanci ZST-U zakończyli zmagania w pierwszym boju z 30 – punktową przewagą nad ZSE-Ch (360/330 pkt.).
Wyciskanie sztangi w wadze lekkiej zdominował zwycięzca poprzedniego boju Tomasz Głos, który zakończył tę część rywalizacji z trzema zaliczonymi próbami i ciężarem 105 kg w trzeciej turze. W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się Michał Pacwa, który w drugim zaliczonym podejściu dopisał do swojego dorobku 130 kg. W klasyfikacji drużynowej ZSE-Ch w drugiej konkurencji odrobił 10 pkt do lidera (łącznie ZST-U/ZSE-Ch: 650/610 pkt).
W trzeciej konkurencji (martwy ciąg) szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść drużyny ZSE-Ch, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zawodów. Mimo znakomitej postawy Adriana Bochni (kat. -75 kg, MC: 135 kg ), Mikołaja Rejdycha (MC: 190 kg) i Dawida Mazurkiewicza (MC: 140 kg), ZST-U nie zdołał obronić pozycji lidera. Doskonała próba Tomasza Głosa (MC: 185 kg) i przewaga 50 kg nad drugim w tej kategorii Adrianem Bochnią przy jednoczesnych udanych podejściach Denisa Michalskiego (MC: 160 kg) i Piotra Dąbka (ZSE-Ch, kat. 75-85 kg, MC: 160 kg) dała gospodarzom 40 punktowe prowadzenie w konkurencji i zwycięstwo w całym turnieju (...)

(zew)