400 lat Alwerni Świętem Powiatu Chrzanowskiego

Zespół Hey będzie gwiazdą wspólnej, 3-dniowej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Alwernia pod hasłem "400 lat Alwerni Świętem Powiatu Chrzanowskiego".

400 lat Alwerni Świętem Powiatu Chrzanowskiego

Piątek 17 czerwca będzie poświęcony muzyce rockowej. Wystąpi kilka lokalnych kapel, w tym gwiazda - zespół Sztywny Pal Azji, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. W sobotę 18 czerwca planowana jest zabawa taneczna, występ grupy Baciary i popisy artystyczne dzieci i młodzieży (m.in. Zespół Pieśni i Tańca Krakowiaczek). Powiat zorganizuje również Terenową Grę Miejską dla mieszkańców. Będą także zawody wędkarskie, konkurencje sportowe dla dzieci i turniej piłki siatkowej na piasku. W niedzielę, w klasztorze w Alwerni, odprawiona zostanie msza w intencji mieszkańców powiatu chrzanowskiego, a na scenie zaprezentują się laureaci Festiwalu Dzieci i Młodzieży FADIM 2016. Gospodarze zapowiadają ponadto występy młodych talentów, festiwal smaków, koncert grupy CREDO oraz gwiazdę wieczoru – zespół Hey.
Impreza zostanie zorganizowana na stadionie w Alwerni. Wydarzenie finansują: powiat chrzanowski i gmina Alwernia.

Czy wiesz, że...
Dni Powiatu Chrzanowskiego będą połączone z 400-leciem Klasztoru oo. Bernardynów w Alwerni.
W 2017 roku Dni Powiatu odbędą się w Trzebini, która będzie świętować 200-lecie nadania praw miejskich.