Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Art Talent 2016

Libiąski Art-talent to konkurs umożliwiający rozwinięcie skrzydeł młodym, nieprofesjonalnym artystom z całego kraju. W tym roku wzięło w nim udział blisko 80 osób, które wykonały łącznie blisko 200 prac.
Art Talent 2016

Art-Talent jest od 17 lat organizowany przez Libiąskie Centrum Kultury i Amatorski Ruch Artystyczny „Kanon”. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1997 roku i miała charakter lokalny. W kolejnych latach ranga imprezy sukcesywnie rosła i dziś przyciąga do naszego miasta uczestników z całego kraju. Konkurs jest skierowany do osób w wieku od 13-25 lat. Obejmuje wszystkie techniki plastyczne i fotografię. Od 2014 roku jest on organizowany w formie biennale, czyli co dwa lata. Jury tworzą wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, artyści plastycy, fotograficy. Dla młodych Art-Talent jest szansą do pokazania swoich umiejętności i ich weryfikacji, promocji oraz dalszego rozwoju.
– Na tegoroczną edycję otrzymaliśmy 188 prac przygotowanych przez 78 osób – informuje Małgorzata Hołownia, koordynatorka konkursu. Podczas Gali Finałowej Art-Talent 2016 autorzy najlepszych prac odebrali nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez sponsorów. Specjalne wyróżnienie trafiło do dzieci Marii Mrożek z Nowego Targu.
– Próbowaliśmy już cztery lata temu, ale wtedy nam się nie udało – wyjaśnia mama młodych artystów. Podczas gali na scenie w LCK wystąpił zespół Red Vipers. Dla nastoletnich muzyków był to debiut na scenie.
– Lekko się stresowaliśmy, bo nasza kapela istnieje od niedawna i dotychczas nie graliśmy przed tak dużą publicznością. Cieszę się, że mogliśmy się zaprezentować – mówi basista Konrad Olejnik.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Biennale ART – TALENT 2016
Komisja w składzie:
Przewodniczący: prof. Józef Murzyn – Dziekan Wydz. Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
Członkowie: Joanna Bąk- architekt
Tadeusz Jachnicki – redaktor
W dniu 10 lutego 2016 r. komisja artystyczna przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w kategoriach:
FOTOGRAFIA:
II m Magdalena Połącarz z Libiąża
III m Wiktoria Kraus z Libiąża
Wyróżnienie: Paulina Kosowska z Żarek
PLASTYKA:
Uczniowie szkół nieartystycznych:
kat: 13-18 lat
I m Maksymilian Balcer z Bęczyna
Im Angelika Bryja z Nowego Targu
II m Daria Będkowska z Tychów
III m Oliwia Fiuk z Kielc
Wyróżnienie: Katarzyna Zelek z Libiąża
Szymon Szyjka z Libiąża
Paulina Plata z Oświęcimia
Kat: 19-25 lat
II m Maria Szkaradek z Libiąża
III m Alicja Guzik z Nowego Targu
Nagroda specjalna I stopnia-dla rodziny Mrożków z Nowego Targu
Uczniowie szkół artystycznych:
I m Dawid Siedlarz z Nowego Wiśnicza
II m Dominika Bogdan z Nowego Wiśnicza
III m Marcin Tokarczyk z Nowego Wiśnicza

źródło: www.lck.libiaz.pl