Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

16 lutego pierwsi kierowcy przejechali zachodnią obwodnicą Chrzanowa

Pierwsi kierowcy przejechali dziś zachodnią obwodnicą Chrzanowa. Wyczekiwaną od lat przez kierowców i mieszkańców Chrzanowa inwestycję otworzył marszałek Małopolski Jacek Krupa. Obwodnica odciąży centrum Chrzanowa, skróci czas przejazdu drogą wojewódzką nr 933 i poprawi m.in. dojazd do stref aktywności gospodarczej w Oświęcimiu i Chełmku.

16 lutego pierwsi kierowcy przejechali zachodnią obwodnicą Chrzanowa

- Cieszę się, że po północno-wschodniej obwodnicy Chrzanowa możemy oddać dziś do użytku kolejną, ważną dla Małopolski, inwestycję drogową na którą mieszkańcy Chrzanowa i Libiąża czekali od lat – zachodnią obwodnicę miasta - rozpoczął oficjalne otwarcie marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Obwodnica zachodnia Chrzanowa to kolejna, po otwartej w październiku 2013 r. obwodnicy północno-wschodniej, inwestycja, która usprawni lokalny układ komunikacyjny i zapewni wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zachodnia obwodnica Chrzanowa zapewni m.in. szybkie połączenie południowo-zachodniej części Chrzanowa z DK79 (ul. Śląska), a kierowcy poruszających się w kierunku Oświęcimia i do autostrady A4 ze strony Oświęcimia ominą dzięki niej centrum Chrzanowa.

- Budując obwodnicę pamiętaliśmy także o rowerzystach, tworząc wzdłuż nowej drogi ścieżkę rowerową. Przebieg tej trasy ustalaliśmy wspólnie z chrzanowskimi cyklistami - dodał marszałek Krupa.

W uroczystości wziął udział także były marszałek Małopolski Marek Sowa, za którego rozpoczęta została budowa drogi. Obecni byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, m.in. burmistrz Beata Majkrzak i starosta Janusz Szczęśniak. 

Nowa obwodnica swój początek ma na ul. Śląskiej (DK 79), w odległości 600 m od węzła autostradowego Byczyna (umożliwia zjazd z DK 79 na autostradę A-4 w kierunku Krakowa oraz zjazd z autostrady A-4 na DK 79 w kierunku Jaworzna i dalej Katowic). Obwodnica kończy się przy ul. Oświęcimskiej (DW 933). Zarówno na jej początku, jak i końcu włączenie do ruchu odbywa się poprzez rondo. Po wschodniej i zachodniej stronie obwodnicy znajdują się miejsca postojowe.

Całkowity koszt obwodnicy to 20 mln zł, z czego 12,8 mln zł pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Biuro prasowe, www. malopolskie.pl