Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Koncert muzyki patriotycznej dla uczniów szkół powiatu chrzanowskiego w wykonaniu rapera Tadeusza Polkowskiego „Tadka” rozpoczął obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy powiatu. W tej nieszablonowej lekcji historii Polski w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wzięło udział 600 młodych osób.

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Fot. Pod tablicą upamiętniającą zrywy niepodległościowe złożyli kwiaty m.in. starosta Janusz Szczęśniak, wicestarosta Krzysztof Kasperek i członek Zarządu Powiatu Grażyna Trojanowska. Fot. R.Rejdych

Późnym popołudniem w kościele pw. św. Mikołaja odprawiono nabożeństwo, a pod tablicą upamiętniającą zrywy niepodległościowe Polaków złożono kwiaty. Ks. dziekan Roman Sławeński odmówił modlitwę za Żołnierzy Niezłomnych, a Ryszard Sobieraj - prezes Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie odczytał Apel Pamięci. W domu parafialnym słuchano pieśni o Niezłomnych Bohaterach w wykonaniu Justyny Salawy oraz Krzysztofa Koska.

Organizatorami obchodów były m.in. Muzeum w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie.

Więcej zdjęć na Facebooku