XI Gala Przedsiębiorczości pod znakiem współpracy z Ukrainą

21 kwietnia w Chrzanowie w obecności konsula generalnego Ukrainy i starosty Janusza Szczęśniaka przedstawiciele Chrzanowskiej Izby Gospodarczej podpisali porozumienie o współpracy i współdziałaniu z izbą gospodarczo-handlową z Iwano-Frankowska na Ukrainie. Zobacz film.

XI Gala Przedsiębiorczości pod znakiem współpracy z Ukrainą

Według nieoficjalnych danych, ok. 1200 Ukraińców już pracuje w powiecie chrzanowskim. W planach chrzanowskiej izby jest powołanie towarzystwa polsko-ukraińskiego.

Podpisanie gospodarczego porozumienia polsko-ukraińskiego było punktem Gali Przedsiębiorców w chrzanowskim domu kultury. Podczas uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt na Przedsiębiorcę 2015 roku w dwóch kategoriach: małych i średnich przedsiębiorstw. Podczas XI gali statuetki odebrały kobiety: Teresa Sykulska prowadząca firmę rachunkową oraz Danuta Kapcia – właścicielka Hotelu Platan. Nominowanych było osiem firm.