Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Po raz siódmy rowerem na Szlaku Papieskim

W dniu 24 kwietnia 2016 roku po raz siódmy wyruszył Zlot Rowerowy pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami”.

Po raz siódmy rowerem na Szlaku Papieskim

Organizatorem imprezy było tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się min.: Parafia p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna
w Chrzanowie.

W Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie odbyła się uroczysta Msza Święta po której nastąpiło uroczyste poświęcenie uczestników tegorocznego Zlotu oraz oczekiwany przez wszystkich start.

Na trasie rowerzyści mieli okazję odpocząć i schronić się przed deszczem w Kurhanie na terenie Karniowic, gdzie poznali historię tego niezwykłego miejsca przekazaną przez Pana Andrzeja Jurę – Członka Zarządu Powiatu, który oprowadził rowerzystów po obiekcie.

Na mecie Zlotu tj. w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach przywitał zebranych Proboszcz Parafii ks. mgr Janusz Rączka, który przybliżył historię Parafii.

Każdy uczestnik Zlotu otrzymał wodę, ciastko, okolicznościową odznakę i opaskę odblaskową oraz wyśmienitą kiełbaskę z grilla przygotowaną na przystani „U Stacha” w Psarach oraz ciepłe napoje, które zawdzięczamy gościnności Pana  Anatola Okoczuka Sołtysa Psar.

Tegoroczny Zlot pomimo deszczowej pogody przyciągnął blisko 50 – cio osobową grupę wiernych fanów rowerowych wędrówek mieszkających w na terenie Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie Zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach oraz Radzie Sołeckiej w Psarach.