Po raz siódmy rowerem na Szlaku Papieskim

W dniu 24 kwietnia 2016 roku po raz siódmy wyruszył Zlot Rowerowy pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami”.

Po raz siódmy rowerem na Szlaku Papieskim

Organizatorem imprezy było tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się min.: Parafia p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna
w Chrzanowie.

W Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie odbyła się uroczysta Msza Święta po której nastąpiło uroczyste poświęcenie uczestników tegorocznego Zlotu oraz oczekiwany przez wszystkich start.

Na trasie rowerzyści mieli okazję odpocząć i schronić się przed deszczem w Kurhanie na terenie Karniowic, gdzie poznali historię tego niezwykłego miejsca przekazaną przez Pana Andrzeja Jurę – Członka Zarządu Powiatu, który oprowadził rowerzystów po obiekcie.

Na mecie Zlotu tj. w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach przywitał zebranych Proboszcz Parafii ks. mgr Janusz Rączka, który przybliżył historię Parafii.

Każdy uczestnik Zlotu otrzymał wodę, ciastko, okolicznościową odznakę i opaskę odblaskową oraz wyśmienitą kiełbaskę z grilla przygotowaną na przystani „U Stacha” w Psarach oraz ciepłe napoje, które zawdzięczamy gościnności Pana  Anatola Okoczuka Sołtysa Psar.

Tegoroczny Zlot pomimo deszczowej pogody przyciągnął blisko 50 – cio osobową grupę wiernych fanów rowerowych wędrówek mieszkających w na terenie Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie Zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach oraz Radzie Sołeckiej w Psarach.