Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kształcenie ustawiczne jako forma przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu

17 maja odbyła się konferencja „Kształcenie ustawiczne jako forma przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy” pod patronatem starosty chrzanowskiego. Organizatorami konferencji były: Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie.

Kształcenie ustawiczne jako forma przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu

Celem konferencji było zapoznanie uczestników spotkania z barierami na rynku pracy, psychologicznymi aspektami radzenia sobie z trudna sytuacją, a także z możliwościami wsparcia i aktywizacji zawodowej na rynku pracy.

Prelegentami byli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie: Andrzej Martynuska, którego prezentacja dotyczyła równych praw, lecz nie zawsze równych szans na rynku pracy i Ewa  Bodzińska –Guzik – doradca zawodowy i psycholog, która przedstawiła uczestnikom spotkania bariery psychologiczne w podejmowaniu aktywności zawodowej. Jak zaplanować karierę edukacyjno – zawodową, uwzględniając predyspozycje, wartości oraz możliwości rynku pracy, wyjaśniła Małgorzata Nowak – psycholog i doradca zawodowy.

Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie Paulina Surowiec, doradca zawodowy przedstawiła  formy wsparcia dla osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

W konferencję aktywnie włączyli się także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego, przedstawiając przykładowe plany kariery zawodowej osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Po zakończeniu konferencji uczestnicy mieli możliwość skorzystania z działań towarzyszących spotkaniu m. in. z indywidualnej porady doradcy zawodowego, porady z zakresu prawa pracy, zapoznać się z ofertą Młodzieżowego Centrum Kariery w Chrzanowie oraz z ofertą WUP w Krakowie.

Propagowanie działań związanych z aktywizacją zawodową, radzeniem sobie na rynku pracy, odkrywaniem predyspozycji ma zwiększyć samoświadomość osób poszukujących zatrudnienia i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

źródło: pup-chrzanow.pl