Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Podczas wspólnej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Alwernia zagra zespół Hey

Starosta Chrzanowski i Burmistrz Alwerni zapraszają na imprezę 400 lat Alwerni Świętem Powiatu Chrzanowskiego.

Podczas wspólnej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Alwernia zagra zespół Hey

Na zdjęciu organizatorzy: Marek Skowronek - dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni, Tomasz Siemek - burmistrz Alwerni, Janusz Szczęśniak - starosta chrzanowski i Krzysztof Kasperek - wicestarosta

 

Organizatorami wydarzenia są: powiat chrzanowski i gmina Alwernia. Gospodarze podkreślają, że będzie to pierwsza impreza na taką skalę.

Świętowanie rozpocznie się w piątek 17 czerwca na Stadionie Miejskim w Alwerni. Zagrają dwa zespoły: Eder z liderem Maciejem Nowakiem – członkiem  Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego oraz Headdown. Wieczorem zagra świętująca w tym roku 30-lecie istnienia grupa Sztywny Pal Azji.

W sobotę 18 czerwca o godz. 13 na Rynku w Alwerni rozpocznie się gra miejska. Konieczna będzie jednak wcześniejsza rejestracja zespołów (od 2 do 5 osób) na stronie www.alwernia-gra.evenea.pl. Dla wygranych drużyn powiat przygotował atrakcyjne nagrody: kamerkę sportową za I miejsce, tablet za drugie i power banki za III miejsce.

Odbędą się także zawody wędkarskie nad zalewem Skowronek, turniej piłki siatkowej na piasku na boisku osiedlowym, a w godz. 14-15.30 odbędzie się mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Przedsiębiorcy. Na ten dzień zaplanowano także występ Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek oraz estradę dziecięco-młodzieżową. O godz. 18 zaśpiewają Baciary. W trakcie trwania imprezy ofertę przedstawią szkoły ponadgimnazjalne powiatu chrzanowskiego oraz pozostałe jednostki powiatowe.

W niedzielę 19 czerwca o godz. 11.30 w klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni rozpocznie się nabożeństwo w intencji mieszkańców powiatu chrzanowskiego w oprawie muzycznej chóru Echo z Trzebini.

Zabawa na stadionie rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Wystąpią laureaci dziecięcych przeglądów muzycznych. Koła Gospodyń Wiejskich zaproszą na degustację potrwa regionalnych. Dania będzie oceniać 15-osobowe jury. O godz. 18.30 zagra zespół Credo, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey.

Podczas imprezy organizatorzy będą rozprowadzać okolicznościowe medale 400-lecia Alwerni.

Starosta Janusz Szczęśniak zapowiada, że kolejne wspólne świętowanie w 2017 roku odbędzie się w gminie Trzebinia, która będzie obchodzić 200-lecie.

 

Ważne!

Droga dojazdowa do Stadionu Miejskiego w Alwerni będzie zamknięta dla mieszkańców. Samochody będzie można zaparkować na osiedlu Chemików przy bloku nr 12 oraz na parkingu przy Urzędzie Miejskim i przy okolicznych marketach.