Podczas wspólnej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Alwernia zagra zespół Hey

Starosta Chrzanowski i Burmistrz Alwerni zapraszają na imprezę 400 lat Alwerni Świętem Powiatu Chrzanowskiego.

Podczas wspólnej imprezy powiatu chrzanowskiego i gminy Alwernia zagra zespół Hey

Na zdjęciu organizatorzy: Marek Skowronek - dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni, Tomasz Siemek - burmistrz Alwerni, Janusz Szczęśniak - starosta chrzanowski i Krzysztof Kasperek - wicestarosta

 

Organizatorami wydarzenia są: powiat chrzanowski i gmina Alwernia. Gospodarze podkreślają, że będzie to pierwsza impreza na taką skalę.

Świętowanie rozpocznie się w piątek 17 czerwca na Stadionie Miejskim w Alwerni. Zagrają dwa zespoły: Eder z liderem Maciejem Nowakiem – członkiem  Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego oraz Headdown. Wieczorem zagra świętująca w tym roku 30-lecie istnienia grupa Sztywny Pal Azji.

W sobotę 18 czerwca o godz. 13 na Rynku w Alwerni rozpocznie się gra miejska. Konieczna będzie jednak wcześniejsza rejestracja zespołów (od 2 do 5 osób) na stronie www.alwernia-gra.evenea.pl. Dla wygranych drużyn powiat przygotował atrakcyjne nagrody: kamerkę sportową za I miejsce, tablet za drugie i power banki za III miejsce.

Odbędą się także zawody wędkarskie nad zalewem Skowronek, turniej piłki siatkowej na piasku na boisku osiedlowym, a w godz. 14-15.30 odbędzie się mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Przedsiębiorcy. Na ten dzień zaplanowano także występ Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek oraz estradę dziecięco-młodzieżową. O godz. 18 zaśpiewają Baciary. W trakcie trwania imprezy ofertę przedstawią szkoły ponadgimnazjalne powiatu chrzanowskiego oraz pozostałe jednostki powiatowe.

W niedzielę 19 czerwca o godz. 11.30 w klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni rozpocznie się nabożeństwo w intencji mieszkańców powiatu chrzanowskiego w oprawie muzycznej chóru Echo z Trzebini.

Zabawa na stadionie rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Wystąpią laureaci dziecięcych przeglądów muzycznych. Koła Gospodyń Wiejskich zaproszą na degustację potrwa regionalnych. Dania będzie oceniać 15-osobowe jury. O godz. 18.30 zagra zespół Credo, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey.

Podczas imprezy organizatorzy będą rozprowadzać okolicznościowe medale 400-lecia Alwerni.

Starosta Janusz Szczęśniak zapowiada, że kolejne wspólne świętowanie w 2017 roku odbędzie się w gminie Trzebinia, która będzie obchodzić 200-lecie.

 

Ważne!

Droga dojazdowa do Stadionu Miejskiego w Alwerni będzie zamknięta dla mieszkańców. Samochody będzie można zaparkować na osiedlu Chemików przy bloku nr 12 oraz na parkingu przy Urzędzie Miejskim i przy okolicznych marketach.