Wyniki XII Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych

W dniu 11 czerwca 2016 r. na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Chrzanowie odbyły się kolejne już XII Powiatowe Zawody  Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP powiatu chrzanowskiego. 

Wyniki XII Powiatowych Zawodów  Sportowo – Pożarniczych

W tegorocznych zawodach udział wzięły 42 drużyny wystawione przez 24 jednostki OSP z terenu powiatu. W kategorii seniorów wystartowało 20 drużyn, seniorek 3 drużyny, młodzieżowych drużyn dziewczęcych ,7 a chłopięcych 12. Głównymi organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chrzanowie, Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie oraz Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie. W ramach przyjętej 12 lat temu formuły zawody powiatowe stanowią zarazem rywalizację gminną.

Zawody sportowo-pożarnicze OSP rozgrywane są w konkurencjach sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Zwycięża drużyna, który wykona swoje ćwiczenia w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie, za każdy błąd do czasu wykonania ćwiczenia doliczane są karne punkty – sekundy. Największą satysfakcję z organizacji tych zawodów stanowi fakt, że z roku na rok zgłaszanych jest coraz więcej drużyn młodzieżowych, a czasy przez nie uzyskane nie odstają od czasów uzyskiwanych przez seniorów. Zawody sportowo-pożarnicze mają za zadanie przygotować w sportowy sposób członków OSP do rzeczywistych  działań, w których również liczy się każda sekunda oraz precyzja i dokładność wykonywania działań przekładająca się na bezpieczeństwo ratowników oraz osób czekających na pomoc. W tegorocznych XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych najlepsza okazała się drużyna OSP Dulowa (kategoria seniorów), która nagrodzona została Pucharem Przechodnim Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie. Wręczający nagrodę Komendant Powiatowy PSP w Chrzanowie st.kpt. Andrzej Dybał podkreślił, że różnice w czasach były niewielkie, więc wygrała w tym roku precyzja wykonania ćwiczenia. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały również w klasyfikacjach gminnych.

Kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach przedstawiała się następująco:

 

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii seniorów przedstawia się następująco:                      

1.  miejsce      OSP Dulowa

2.  miejsce      OSP Myślachowice

3.  miejsce      OSP Rozkochów

Dalsze miejsca zajęli: 4 - OSP Grojec, 5 - OSP Alwernia, 6 - OSP Jankowice, 7 - OSP Luszowice, 8 - OSP Pogorzyce, 9 - OSP Lgota, 10 - OSP Młoszowa, 11 - OSP Płoki, 12 - OSP Zagórze, 13 - OSP Balin, 14 - OSP Regulice, 15 - OSP Chrzanów, 16 - OSP Babice, 17 - OSP Płaza, 18 - OSP Psary, 19 - OSP Bolęcin, 20 - OSP Brodła.

Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii seniorek przedstawia się następująco:

1. miejsce                   OSP Płoki     

2. miejsce                   OSP Jankowice

3. miejsce                   OSP Chrzanów

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii dziewczęta wiek 12-15 lat przedstawia się następująco:

1. miejsce                   OSP Myślachowice

2. miejsce                   OSP Moczydło

3. miejsce                   OSP Psary

4. miejsce                    OSP Grojec

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii chłopcy wiek 12-15 lat przedstawia się następująco:

1. miejsce                   OSP Myślachowice

2. miejsce                   OSP Moczydło

3. miejsce                   OSP Rozkochów

Dalsze miejsca zajęli: 4 - OSP Bolęcin, 5 - OSP Libiąż, 6 - OSP Chrzanów, 7 - OSP Grojec.

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii dziewczęta wiek 16-18 lat przedstawia się następująco:

1. miejsce                   OSP Myślachowice

2. miejsce                   OSP Luszowice

3. miejsce                   OSP Rozkochów

Klasyfikacja generalna zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii chłopcy wiek 16-18 lat przedstawia się następująco:

1. miejsce                   OSP Bolęcin

2. miejsce                   OSP Zagórze

3. miejsce                   OSP Regulice

4. miejsce                    OSP Myślachowice

5. miejsce                    OSP Płaza

Opracowanie: KP PSP w Chrzanowie