Powiat chrzanowski zaprasza na Festiwal Młodych w ramach ŚDM

30 czerwca zakończyła się rejestracja pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

Powiat chrzanowski zaprasza na Festiwal Młodych w ramach ŚDM

W ramach ŚDM w trzech gminach powiatu chrzanowskiego: Trzebini, Chrzanowie i Libiążu odbędzie się m.in. Festiwal Młodych. Imprezę zaplanowano na 27 lipca (środa).

Więcej informacji na temat Światowych Dni Młodzieży na stronie www.krakow2016.com

Czy wiesz, że...

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Ojciec Święty Franciszek wybrał na motto piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego. Chciał podkreślić wagę słów Chrystusa na temat istoty szczęścia, bo to one są sercem nauczania naszego Pana. Jezus, w swoim pierwszym Kazaniu, zostawił nam osiem wskazówek postaw, przybliżających ludzi do Królestwa Niebieskiego.