Ponad 50 dzieci z województwa małopolskiego jedzie wraz z Muszkieterami na wymarzone wakacje

Fundacja Muszkieterów w ramach nowej akcji społecznej „Wakacje z Muszkieterami” nagrodziła ponad 50 dzieci z województwa małopolskiego wykazujących się wzorową postawą społeczną i dobrymi wynikami w nauce 10-dniowymi, pełnymi atrakcji wyjazdami nad morze. W akcji biorą udział mali mieszkańcy z Libiąża i Trzebini. Łącznie na „Wakacjach z Muszkieterami” wypocznie niemal 1000 dzieci z całej Polski w wieku 8-12 lat. Ambasadorką akcji jest Sylwia Gruchała.

Ponad 50 dzieci z województwa małopolskiego jedzie wraz z Muszkieterami na wymarzone wakacje

Początek wakacji to dla wielu dzieci czas letnich wyjazdów. Nie wszystkie rodziny są jednak w stanie sfinansować wypoczynek swoich pociech. Według danych GUS ponad 50% dzieci w Polsce nie wyjeżdża w tym czasie poza miejsce zamieszkania . A przecież to świetny sposób na zregenerowanie sił przed kolejnymi szkolnymi wyzwaniami.
Przedsiębiorcy z Intermarché i Bricomarché, tworzący Fundację Muszkieterów, postanowili zmierzyć się z tym problemem. W ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami” niemal 1000 dzieci z całej Polski skorzysta z 10-dniowego wypoczynku w górach lub nad morzem. Większość z nich pierwszy raz w życiu weźmie udział w koloniach. Wśród uczestników akcji są dzieci z Libiąża i Trzebini, które 6 lipca wyjechały na wakacje nad morze, do Jastrzębiej Góry. Wyjazd jest nagrodą za wykazywanie na co dzień postawy godnej „Małego Muszkietera” oraz dobre wyniki w nauce. Akcja kierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat z rodzin niezamożnych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Współpracę w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami” podjęła m.in. Szkoła Podstawowa w Libiążu oraz Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „PLUS” w Trzebini.
Na uczestników wypoczynku organizowanego przez Muszkieterów czeka mnóstwo ciekawych atrakcji m.in. plażowanie, ogniska integracyjne, kino, wycieczka do Trójmiasta, wizyta w Oceanarium i na krytym basenie. Dzieci wezmą udział w kreatywnych zajęciach rozwijających ich umiejętności tj. orienteering (trening z mapą i kompasem), rękodzielnictwo, storyboarding (tworzenie komiksów), warsztaty kulinarne, sportowe rozgrywki czy ABC podróżnika.
− Inicjatywa „Wakacje z Muszkieterami” powstała z myślą o dzieciach, które nie będą mogły w tym roku wyjechać na wakacje. Chcemy, aby odpoczęły po roku pełnym ciężkiej pracy w szkole oraz nabrały jeszcze większej pewności siebie – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.
Na potrzeby akcji opracowano program rozwijający w dzieciach cechy pozwalające osiągnąć życiowe cele, a jego motto brzmi: „To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!”. Przypomina ono podopiecznym Fundacji, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. Uczestnicy kolonii, wezmą udział w zajęciach utrwalających 8 uniwersalnych wartości uosabianych przez „Małego Muszkietera”: odwagę, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość.
− Możliwość wyjazdu na kolonie i odpoczynku od szkolnych trudów to nagroda, która należy się każdemu dziecku. Niestety, nie wszyscy uczniowie mogą sobie na to pozwolić. Cieszę się, że uczestniczę w akcji, która stara się rozwiązać ten problem. Wiem, jak to jest, kiedy Twoi koledzy i koleżanki wyjeżdżają na kolonie, a Ty musisz zostać w domu. Tym razem będzie inaczej – Mali Muszkieterowie wyjadą na kolonie, a ja jadę z nimi! – mówi Sylwia Gruchała, wielokrotna medalistka olimpijska w szermierce, Ambasadorka akcji „Wakacje z Muszkieterami”.
Łącznie Muszkieterowie organizują cztery turnusy: dwa nad morzem (w Jastrzębiej Górze) i dwa w górach (w Murzasichle) dla niemal 1000 dzieci z całej Polski.
Patronat nad akcją objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.
Patronat medialny nad akcją sprawują Wirtualna Polska, Nasze Miasto oraz Parenting.pl.