Galeria Drzewiej w Porębie Żegoty ma 10 lat

Właściciele Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty w gminie Alwernia – Zofia i Edward Góreccy z dziećmi, wnukami i przyjaciółmi świętowali 10-lecie działalności. Okazja była potrójna, bo małżeństwo obchodziło tego dnia koralowe gody, a pan Edward urodziny.

Galeria Drzewiej w Porębie Żegoty ma 10 lat

Fot. Przy torcie urodzinowym Zofia i Edward Góreccy

 

Familia Góreckich kontynuuje działalność po dziadku. Ich wizytówką są ptaki i zabawki z drewna. Jako twórcy ludowi biorą udział w wystawach i konkursach, zdobywając liczne nagrody. Swoje prace wystawiają na imprezach kulturalnych w całym kraju. Realizują również zamówienia na rzeźby, płaskorzeźby i obrazy. Są bowiem wszechstronnie uzdolnieni.

Pracownia rzeźby ręcznej Galeria Drzewiej w Porębie Żegoty prezentuje rękodzieło twórców z całej Polski. Można tam zobaczyć prace kowala, garncarza, kołodzieja, bednarza, a także dzieła z takich dziedzin jak koronkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba ludowa, witraże czy malarstwo. Galeria ofertuje organizację warsztatów artystycznych dla młodzieży szkolnej połączonych z częścią rekreacyjną. Na miejscu można zorganizować imprezę plenerową bądź piknik.

(KR)