Podczas ŚDM nie jedź do Krakowa samochodem - radzą organizatorzy

Organizatorzy zachęcają osoby przyjeżdżające do Krakowa do korzystania ze środków transportu zbiorowego: pociągów, autobusów, autokarów i busów. Przyjazd samochodami osobowymi może w tych dniach wiązać się z dużymi problemami z płynnym dojazdem i parkowaniem, a tym samym – znacznym opóźnieniem w dotarciu na wydarzenia ŚDM. Liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych dojeżdżających spoza Krakowa jest ograniczona i nie można zagwarantować ich dostępności dla wszystkich zainteresowanych.

 

 

Podczas ŚDM nie jedź do Krakowa samochodem - radzą organizatorzy

Autokary dowożące pielgrzymów w ramach systemu rejestracji uczestnictwa ŚDM parkować będą na specjalnie wyznaczonych parkingach oraz w ciągach głównych ulic miasta. Wjazd na parkingi będzie możliwy tylko na podstawie specjalnych identyfikatorów wydanych przez Komitet Organizacyjny ŚDM.

Autokary poza rejestracją uczestnictwa ŚDM (np. autokary biur turystycznych i firm transportowych) muszą posiadać zapewnione miejsce parkingowe na terenie Krakowa oraz odpowiedni identyfikator uprawniający do wjazdu. Autokary bez zapewnionego miejsca parkingowego będą mogły korzystać wyłącznie z jednego z 6 przystanków turystycznych na terenie miasta (czas postoju na przystanku wynosi maksymalnie 10 minut).

 

WAŻNE!!!

Więcej niezbędnych informacji dotyczących transportu, noclegów, wyżywienia na http://krakow.pl/wazne/202194,1847,komunikat,przeczytaj_koniecznie.html