Libiąż przywitał pielgrzymów

Blisko dwa tysiące pielgrzymów przybyło 25 lipca 2016 roku do Libiąża na Światowe Dni Młodzieży. Gmina gości przybyszów z Francji, Włoch i Belgii.

Libiąż przywitał pielgrzymów

Pierwsze autokary z pątnikami na parkingi przykościelne przybyły tuż po godzinie 15. Serdecznie przywitali ich proboszczowie, Libiąża, Żarek i Gromca. Część trafiła także do szkół z terenu gminy. Wszyscy otrzymali pakiety pielgrzyma i bony żywnościowe od organizatora ŚDM. Dodatkowo Urząd Miejski dla wszystkich pielgrzymów dodatkowo pamiątkowe gadżety i materiały promocyjne księża, władze gminy, wolontariusze oraz wielu mieszkańców, którzy gościć ich będą przez kolejne dni w swoich domach. Pierwszemu spotkaniu towarzyszyła przyjacielska atmosfera i niesamowita energia. Wszyscy cieszyli się ze wspólnego spotkania i szczęśliwego finału podróży. Następnie pielgrzymi zostali przewiezieni i zakwaterowani u rodzin na terenie związane z Gminą Libiąż.

We wtorek, 26 lipca 2016 roku w Libiąskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie  z przedstawicielami poszczególnych grup pielgrzymów dotyczące m.in. kwestii organizacyjnych, transportowych i żywieniowych. Na wstępie wszystkich przybyłych przywitał Jacek Latko, burmistrz Libiąża.

- To dla nas wielka radość gościć was wszystkich w Gminie Libiąż. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać wasz pobyt w naszym mieście i sołectwach. Życzę wam wspaniałych przeżyć w czasie Światowy Dni Młodzieży – powiedział Jacek Latko.

W Libiążu pielgrzymi przebywać będą do 1 sierpnia.

Info: UM w Libiążu