Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Libiąż przywitał pielgrzymów

Blisko dwa tysiące pielgrzymów przybyło 25 lipca 2016 roku do Libiąża na Światowe Dni Młodzieży. Gmina gości przybyszów z Francji, Włoch i Belgii.

Libiąż przywitał pielgrzymów

Pierwsze autokary z pątnikami na parkingi przykościelne przybyły tuż po godzinie 15. Serdecznie przywitali ich proboszczowie, Libiąża, Żarek i Gromca. Część trafiła także do szkół z terenu gminy. Wszyscy otrzymali pakiety pielgrzyma i bony żywnościowe od organizatora ŚDM. Dodatkowo Urząd Miejski dla wszystkich pielgrzymów dodatkowo pamiątkowe gadżety i materiały promocyjne księża, władze gminy, wolontariusze oraz wielu mieszkańców, którzy gościć ich będą przez kolejne dni w swoich domach. Pierwszemu spotkaniu towarzyszyła przyjacielska atmosfera i niesamowita energia. Wszyscy cieszyli się ze wspólnego spotkania i szczęśliwego finału podróży. Następnie pielgrzymi zostali przewiezieni i zakwaterowani u rodzin na terenie związane z Gminą Libiąż.

We wtorek, 26 lipca 2016 roku w Libiąskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie  z przedstawicielami poszczególnych grup pielgrzymów dotyczące m.in. kwestii organizacyjnych, transportowych i żywieniowych. Na wstępie wszystkich przybyłych przywitał Jacek Latko, burmistrz Libiąża.

- To dla nas wielka radość gościć was wszystkich w Gminie Libiąż. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać wasz pobyt w naszym mieście i sołectwach. Życzę wam wspaniałych przeżyć w czasie Światowy Dni Młodzieży – powiedział Jacek Latko.

W Libiążu pielgrzymi przebywać będą do 1 sierpnia.

Info: UM w Libiążu