Z soboty na niedzielę pielgrzymi zostają w Krakowie

Pielgrzymi udający się w sobotę 30 lipca na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie wrócą do miejsc zakwaterowania dopiero w niedzielę po nocnym czuwaniu – zaznacza Marta Zając, koordynator ŚDM ze strony powiatu.

Z soboty na niedzielę pielgrzymi zostają w Krakowie

Dodaje, że wszystko odbywa się zgodnie z planem.

- Zakwaterowanie w szkołach przebiegło spokojnie. Pielgrzymi wzbudzają sympatię miejscowych. Korzystają z miejscowej bazy gastronomicznej. W godzinach dopołudniowych biorą udział w katechezach, a potem odwiedzają między innymi Kraków i muzeum Auschwitz-Birkenau. Młodzież wraca w późnych godzinach nocnych – mówi Marta Zając.

Przed pielgrzymami główne uroczystości odbywające się w Krakowie. Wszyscy czekają na najważniejszy punkt programu – spotkanie z Ojcem Świętym w Brzegach.

- Pielgrzymi są wdzięczni Polakom za organizację Światowych Dni Młodzieży. Bardzo im się u nas podoba. Jedyne na co się skarżą, to dojazdy przepełnionymi pociągami do Krakowa i z powrotem do miejsc zakwaterowania – mówi Tomasz Szreter, przewodniczący Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM przy parafii M.B. Różańcowej w Chrzanowie.

Informuje, że jeden z pielgrzymów zakwaterowanych w gminie Chrzanów zgubił telefon komórkowy. W razie znalezienia zguby prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie (tel. 32 625 00 00).

(KR)