Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Pielgrzymi znów pójdą do Częstochowy

W salach katechetycznych parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie rozpoczęły się zapisy dla mieszkańców całego powiatu na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

Pielgrzymi znów pójdą do Częstochowy

Fot. Marek Oratowski, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom"

 

Niedługo po wyjeździe uczestników Światowych Dni Młodzieży w rolę pątników wcielą się mieszkańcy naszego regionu. Co roku ponad czterystu z nich wyrusza w kilku grupach w 120-kilometrową drogę, trwającą od 7 do 11 sierpnia.

To czas na poznanie nowych osób, modlitwę i wyciszenie się, ale i śpiew w trakcie pogodnych wieczorów. A także okazja do sprawdzenia się w spartańskich warunkach (wiele osób nocuje w szkołach). Mimo to pielgrzymkowi wyjadacze wprost nie mogą się doczekać kolejnego wyjścia w trasę.

Zapisy potrwają do 6 sierpnia. Przyjmowane są w domu katechetycznym parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie od godziny 10 do 12 oraz 15 do 19. Opłata wynosi 60 zł lub 30 zł (osoby do 16. roku życia).

Tekst: Marek Oratowski, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom"