Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiatowe Święto Miodu po raz 17.

W dniu 7 sierpnia w Skansenie w Wygiełzowie już po raz 17 odbyło się święto wszystkich pszczelarzy. To także 17 rocznica założenia Rady Bartniczej na terenie powiatu chrzanowskiego, w której zrzeszonych jest obecnie ponad 237 pszczelarzy. 

Powiatowe Święto Miodu po raz 17.

Fot. Wiesław Czarnecki 

 

Podczas tego wydarzenia wręczono nagrody dla uczestników konkursu na najładniejsza pasiekę powiatu chrzanowskiego. I nagrodę w tym konkursie wywalczyła pasieka Pana Mirosława Malika. Jak podkreślił Jerzy Oczkowski - Prezes Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie, dzięki tym konkursom poziom, estetyka, higiena pasiek w powiecie chrzanowskim jest na bardzo wysokim poziomie,  przez co poprawiła się jakość, ilość i różnorodność miodów. 

Nie zabrakło także podziękowań wygłoszonych przez Prezesa Powiatowej Rady Bartniczej dla wszystkich osób i instytucji dzięki którym pszczelarstwo na ziemi chrzanowskiej możę się dalej rozwijać.