Dziewczęta z Pucharem Ministra Obrony Narodowej, chłopcy ze srebrem

W dniach 18  do 21 sierpnia 2016 roku w Ośrodku Szkoleniowo- Rekreacyjnym "Silesiana" w Lublińcu-Kokotku oraz na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyły się XXII Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W zawodach wzięło udział 20 zespołów z całej Polski oraz drużyny młodzieżowe z Sił Zbrojnych Królestwa Szwecji.

Dziewczęta z Pucharem Ministra Obrony Narodowej,  chłopcy ze srebrem

Fot. LOK CHRZANÓW

Drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce zdobywając Puchar Ministra Obrony Narodowej a chłopcy w swojej kategorii wywalczyli II miejsce. W indywidualnej klasyfikacji kobiet Patrycja Habierska zajęła pierwsze miejsce a Roksana Leja uplasowała się na trzecim miejscu. Młodzież na co dzień trenuje w kole strzeleckim Snajper PMDK Trzebinia, LOK Chrzanów.

Rywalizacja młodzieży trwała dwa dni, w pierwszym dniu należało pokonać tor przeszkód Ośrodka Szkolenia Fizycznego, wejść po drabince speleo, zjechać po linie i pokonać ściankę wspinaczkową. Zawodnicy musieli także wykazać się celnym okiem strzelając z pistoletu, z pistoletu maszynowego oraz ze strzelby gładko lufowej, oraz przebiec trasę o długości 3,5 km. Zakończeniem pierwszego dnia rywalizacji była sztafeta pływacka 5 x 50m.

Drugi dzień polegał na biegu z mapą trasy 13 km oraz wykonaniu zadań wojskowych polegających na pokonaniu przeszkody wodnej, odbiciu zakładnika i udzieleniu pierwszej pomocy w warunkach bojowych, zniszczeniu gniazd wroga przy użyciu granatów, należało również pokonać tor taktyczny ASG oraz tory wysokościowe, następnie przetransportować zasobnik wojskowy i przebiec w OP-1 skażony teren. Transport na zawody został sfinansowany prze Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

 

Skład dziewcząt

Patrycja Habierska, Roksana Leja, Zuzanna Janik, Paulina Poręba, Zuzanna Palka, Izabella Łagan.

Skład chłopców

Bartek Kurek, Kamil Tajs, Karol Kulawik, Kamil Głuch, Damian Dziadzio, Adrian Gruszczyński.