Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Podczas forum organizacji pozarządowych starosta wręczy nagrody dla wyróżniających się społeczników

Nagroda Bonum Facere 2016 trafi do Marii Tworzydło z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków, Bogusławy Wójciak z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków, Anety Kamińskiej z Centrum Integracji Społecznej i Rehabilitacji oraz do Piotra Grzegorzka z Muzeum w Chrzanowie. Laureatem nagrody Optimo Modo jest Fundacja im. Brata Alberta.

Nagrody starosty chrzanowskiego Bonum Facere - dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego oraz Optimo Modo - dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej, prowadzącej działalność na terenie powiatu chrzanowskiego zostaną wręczone podczas forum organizacji pozarządowych 9 września na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie.

Wyboru kandydatów dokonała 22 lipca kapituła w składzie: Janusz Szczęśniak, Krzysztof Kasperek, Michał Gawroński, Dorota Bużyk, Radosław Warzecha i Edward Kopeć.

Kapituła zdecydowała także o wręczeniu wyróżnień Optimo Modo dla Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Libiążu. Pozostałymi kandydatami do tej nagrody były: Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Trzebini i Regionu, Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu, Ochotnicza Straż Pożarna w Płokach, Fundacja Na Rzecz Szpitala Powiatowego i Fundacja VIAFEMINA.