Podczas forum organizacji pozarządowych starosta wręczy nagrody dla wyróżniających się społeczników

Nagroda Bonum Facere 2016 trafi do Marii Tworzydło z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków, Bogusławy Wójciak z Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków, Anety Kamińskiej z Centrum Integracji Społecznej i Rehabilitacji oraz do Piotra Grzegorzka z Muzeum w Chrzanowie. Laureatem nagrody Optimo Modo jest Fundacja im. Brata Alberta.

Nagrody starosty chrzanowskiego Bonum Facere - dla osoby zasłużonej w budowie społeczeństwa obywatelskiego powiatu chrzanowskiego oraz Optimo Modo - dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej, prowadzącej działalność na terenie powiatu chrzanowskiego zostaną wręczone podczas forum organizacji pozarządowych 9 września na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie.

Wyboru kandydatów dokonała 22 lipca kapituła w składzie: Janusz Szczęśniak, Krzysztof Kasperek, Michał Gawroński, Dorota Bużyk, Radosław Warzecha i Edward Kopeć.

Kapituła zdecydowała także o wręczeniu wyróżnień Optimo Modo dla Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Libiążu. Pozostałymi kandydatami do tej nagrody były: Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Trzebini i Regionu, Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu, Ochotnicza Straż Pożarna w Płokach, Fundacja Na Rzecz Szpitala Powiatowego i Fundacja VIAFEMINA.