Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Medal wyrazem wdzięczności

Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie przyznał medal dla Janusza Szczęśniaka, starosty chrzanowskiego za pomoc, życzliwość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju Ruchu Organizacji Kombatanckich i krzewienia jego historycznych tradycji.

Medal wyrazem wdzięczności

Fot. Dekoracji odznaczenia z upoważnienia Zarządu Głównego Związku dokonuje kpt. w st. spoczynku Zygmunt Bębenek, prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chrzanowie w asyście ppłk Andrzeja Bandoły, komendanta Wojskowej Komendanta Uzupełnieień w Oświęcimiu. Fot. K. Remsak

 

Wyróżnienie jest wyrazem życzliwości dla całego powiatowego samorządu. Traktuję je jako zobowiązanie do dalszej pomocy - zapewnił starosta Janusz Szczęśniak.

Pamięć, o której wspomniał niedawno w Polsce papież Franciszek jest bardzo ważną cechą człowieka. Ja dodam do tej pamięci dwa słowa: życzliwość i pomoc. Wprawdzie nie urodził się w tym, ani przed tym okresem, ale pamięta o okresie II wojny światowej. Pamięta o zniewoleniu narodu polskiego, pamięta o walce,  przelanej krwi i śmierci Żołnierza Polskiego, pamięta o obozach koncentracyjnych i wreszcie pamięta o jeszcze żyjących kombatantach i inwalidach wojennych i wojskowych zrzeszonych w organizacjach powiatu chrzanowskiego. To właśnie on - starosta Janusz Szczęśniak okazał nam życzliwość i pomoc w niezapomnianym i smutnym, ale jakże pamiętnym dniu 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Medal może nie jest wystarczającą zapłatą czy wdzięcznością, ale jest on skromnym upominkiem, a przede wszystkim wzajemną pamięcią - mówił kpt. w st. spoczynku Zygmunt Bębenek, prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chrzanowie podczas posiedzenia Rady Powiatu Chrzanowskiego 31 sierpnia.

 (KR)