Medal wyrazem wdzięczności

Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie przyznał medal dla Janusza Szczęśniaka, starosty chrzanowskiego za pomoc, życzliwość i skuteczność w społecznym działaniu na rzecz rozwoju Ruchu Organizacji Kombatanckich i krzewienia jego historycznych tradycji.

Medal wyrazem wdzięczności

Fot. Dekoracji odznaczenia z upoważnienia Zarządu Głównego Związku dokonuje kpt. w st. spoczynku Zygmunt Bębenek, prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chrzanowie w asyście ppłk Andrzeja Bandoły, komendanta Wojskowej Komendanta Uzupełnieień w Oświęcimiu. Fot. K. Remsak

 

Wyróżnienie jest wyrazem życzliwości dla całego powiatowego samorządu. Traktuję je jako zobowiązanie do dalszej pomocy - zapewnił starosta Janusz Szczęśniak.

Pamięć, o której wspomniał niedawno w Polsce papież Franciszek jest bardzo ważną cechą człowieka. Ja dodam do tej pamięci dwa słowa: życzliwość i pomoc. Wprawdzie nie urodził się w tym, ani przed tym okresem, ale pamięta o okresie II wojny światowej. Pamięta o zniewoleniu narodu polskiego, pamięta o walce,  przelanej krwi i śmierci Żołnierza Polskiego, pamięta o obozach koncentracyjnych i wreszcie pamięta o jeszcze żyjących kombatantach i inwalidach wojennych i wojskowych zrzeszonych w organizacjach powiatu chrzanowskiego. To właśnie on - starosta Janusz Szczęśniak okazał nam życzliwość i pomoc w niezapomnianym i smutnym, ale jakże pamiętnym dniu 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Medal może nie jest wystarczającą zapłatą czy wdzięcznością, ale jest on skromnym upominkiem, a przede wszystkim wzajemną pamięcią - mówił kpt. w st. spoczynku Zygmunt Bębenek, prezes Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chrzanowie podczas posiedzenia Rady Powiatu Chrzanowskiego 31 sierpnia.

 (KR)