Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

1 września - pamiętamy. Chrzanów i Libiąż zaprasza na obchody

1 września o godz. 11.00 msza św. w intencji Ojczyzny oraz Kombatantów w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie z udziałem pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod tablicą niepodległościową na dzwonnicy kościelnej. O godz. 12.30 modlitwa przy grobie żołnierzy II wojny światowej na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie i zapalenie zniczy pamięci. Organizatorzy: Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Chrzanowie, Związek Inwalidów Wojennych RP w Chrzanowie.

1 września - pamiętamy. Chrzanów i Libiąż zaprasza na obchody

O godz. 17 złożenie kwiatów pod pomnikiem przy ul. 1 Maja w Libiążu z udziałem honorowej aysty Szwadronu Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, poświęcenie proporca Szwadronu, złożenie przysięgi przez kawalerzystów oraz wręczenie legitymacji. Na obchody zaprasza burmistrz Libiąża.

 

Czy wiesz, że...

1 września 1939 roku o godzinie 4.45 niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte, Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę (około 200 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez 7 dni bohatersko odpierała ona powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza, stając się symbolem polskiego oporu.