Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Jesteśmy gościnni, serdeczni i otwarci – mówią Niemcy

Szesnastu uczniów Gymnasium Petrinum w Brilon w Niemczech przyjechało do powiatu chrzanowskiego w ramach wymiany polsko-niemieckiej organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie. Szesnastu chrzanowskich licealistów gościło w Brilon w czerwcu tego roku.

Jesteśmy gościnni, serdeczni i otwarci – mówią Niemcy

Fot. 7 września uczniowie I LO w Chrzanowie i Gymnasium Petrinum w Brilon spotkali się ze starostą chrzanowskim Januszem Szczęśniakiem w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. Fot. K. Remsak 

 

Wymianę polsko-niemiecką dofinansowała organizacja pod nazwą Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Goście zwiedzili m.in. Kraków i Wrocław. Byli również w Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz w Pieninach.

- Potwierdziła się polska gościnność. Polacy są bardzo serdeczni i otwarci – przyznają Judith Becker i Christoph Thüer – opiekunowie grupy niemieckiej.

 (KR)