Pamiętali o sowieckiej agresji na Polskę

17 września na terenie parku przy tablicach katyńskich odbyły się obchody 77. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Pamiętali o sowieckiej agresji na Polskę

Organizatorem obchodów było Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. W. Pileckiego oraz Muzeum w Chrzanowie. Udział w nich wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, policji, straży, harcerze, poczty sztandarow oraz młodzież z dyrektorami i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Obchody rozpoczęto apelem pamięci, następnie prezes Towarzystwa Ryszard Sobieraj przybliż historię wydarzeń z 17 września 1939 r., potem złożono kwiaty. Uczestnicy  z parku przeszli do kościoła św. Mikołaja, gdzie została odprawiona msza święta  w intencji ofiar agresji Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 r.. Uczestnicy obejrzeli ponadto muzelaną ekspozycję poświęconą militariom z I i II wojny światowej przygotowaną przez Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne GALICJA.

Uroczystość objęli patronatem honorowym Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski oraz Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak.

(zew)