Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

„Nowe” liceum ma 25 lat - zobacz film TV Powiat

Poruszaliśmy się po omacku, ale mieliśmy marzenia, siłę i determinację – wspominali pierwsi pracownicy II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Baczyńskiego w Chrzanowie, którzy spotkali się na obchodach jubileuszowych 25-lecia tej szkoły. Zobacz film TV Powiat.

„Nowe” liceum ma 25 lat - zobacz film TV Powiat

Fot. Na scenie zaprezentowali się absolwenci II LO, m.in. Ada Szulc z zespołem 

 

Spotkanie odbyło się 15 października w chrzanowskim domu kultury. Poprzedziło je nabożeństwo w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Po akademii w MOKSiR-ze nauczyciele, absolwenci, uczniowie i rodzice przeszli do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste wkopanie kapsuły czasu.

Szkoła powstała z inicjatywy Mariana Romanowskiego, nauczyciela fizyki, który z grupą przyjaciół wyszedł naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, głównie z powodu ówczesnego wyżu demograficznego.

Obowiązki pierwszego dyrektora II LO powierzono dotychczasowemu nauczycielowi Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych Trzebini Andrzejowi Miranowiczowi.

- Mieliśmy marzenia, siłę i determinację, by te marzenia spełnić. Opatrzność sprawiła, że zostałem dyrektorem szkoły, której nie było. Nie było żadnych wzorców, żadnych tradycji, doświadczeń. Poruszaliśmy się po omacku, próbując przygotować odpowiednie dokumenty - wspomina Andrzej Miranowicz.

Andrzej Bieda, dyrektor II LO w Chrzanowie dodaje, że w pierwszym roku działalności do szkoły uczęszczało około 90 uczniów uczących się w trzech klasach. Liczba uczniów rosła z roku na rok, a w szczytowym okresie było 30 klas i tysiąc uczniów. 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ