320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju

Zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. - Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, ambasador turnieju.

320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju

Fot. Cyfrasport

Rozpoczyna się siedemnasta edycja Turnieju, w którym - wraz z obecnie zapisanymi uczestnikami - wzięło już udział ponad 1 600 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników Turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 33 proc. zgłoszonych zawodników, czyli prawie 1/3 wszystkich uczestników.

- Zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym. I Ty możesz być jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński i spełnić swoje marzenia, rozpoczynając piłkarską przygodę od naszego Turnieju. Życzę Wam wielkiej sportowej rywalizacji, niesamowitych emocji, dobrej zabawy, a na najlepszych czekam na Narodowym. Powodzenia! – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najwięcej, bo aż 42 proc.wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 to 24 proc. uczestników.

- Na starcie nowej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełnienia piłkarskich marzeń. Od 10 lat, kiedy Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju, każda kolejna edycja pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci. Udział w rozgrywkach jest dla nich szansą na odkrycie talentu oraz zagranie na Stadionie PGE Narodowym, a w przyszłości pójście w ślady Ambasadora Turnieju - Arkadiusza Milika. Najważniejsze jest jednak to, że dla setek tysięcy dzieci Turniej może być początkiem przygody ze sportem, która zostaje na całe życie – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.(...)

źródło: zpodworkanastadion.pl