Zbierali datki na odnowienie starych pomników

1 listopada na starej części cmentarza w Chrzanowie wolontariusze zbierali datki na odnowienie najstarszych nagrobków.

Zbierali datki na odnowienie starych pomników

Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski kwestował z Bożeną Biercą, dyrektorem I LO w Chrzanowie. Fot. K. Remsak

Akcję zorganizowała parafia św. Mikołaja. Kwestowali m.in. starosta Janusz Szczęśniak, wicestarosta Krzysztof Kasperek, a także szereg innych samorządowców, członków rady parafialnej i 8 Pożarnicza Drużyna Harcerska "Widmo". Z puszkami stanęli również uczniowie I i II LO w Chrzanowie, członkowie szkolnych kół PCK oraz dyrektorzy obu placówek Bożena Bierca i Andrzej Bieda.

W trakcie dotychczasowych kwest udało się zebrać 27 tys. zł i odnowić trzy zabytkowe nagrobki, którymi nikt się nie opiekował. Po tegorocznej zbiórce zlecona zostanie renowacja kolejnego.

Pieniądze na odnowienie starych nagrobków odbyły się również na innych cmentarzach w powiecie chrzanowskim.