Młodzież pisała test wiedzy o powiecie chrzanowskim

Z okazji obchodów Święta Niepodległości Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zorganizowało konkurs wiedzy o powiecie chrzanowskim. Wygrała Patrycja Zemła z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Młodzież pisała test wiedzy o powiecie chrzanowskim

Drugie miejsce zajęła Weronika Kossakowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, a trzecie Wojciech Kapuściński z ZSECh w Trzebini. Nagrodą dla laureata był tablet ufundowany przez starostwo.

Uczestnicy konkursu pisali test wiedzy o powiecie chrzanowskim składający się z 25 pytań. Pytano m.in. o ilość gmin miejskich w powiecie, powierzchnię powiatu, liczbę mieszkańców. Były również pytania typu: gdzie znajduje się jeden z najgłębszych wąwozów lessowych w Polsce, która rodzina była ostatnim prywatnym właścicielem Chrzanowa i w którym roku Alwernia uzyskała prawa miejskie.

W konkursie wzięło udział 32 uczestników. W skład komisji oceniającej weszli: Paweł Szczypta, wicedyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, Andrzej Jura - członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego, Kazimiera Suślik z Wydziału EKS, Ewelina Furmanik - nauczyciel historii w II LO, Izabela Ciołczyk - nauczyciel historii w II LO i Michał Adamczyk - wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu