Obchody Święta Niepodległości w Chrzanowie

Tradycyjnie mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz służb mundurowych zgromadzili się na porannej mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Mikołaja.

Obchody Święta Niepodległości w Chrzanowie

Po mszy nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą zrywy niepodległościowe Polaków. Kwiaty składali m.in. Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Burmistrz Miasta Chrzanowa Ryszard Kosowski, Komendanci Powiatowi; Policji - insp. Tomasz Zając oraz Państwowej Straży Pożarnej - st. kpt. mgr inż. Andrzej Dybał. Ceremonię uświetniły licznie przybyłe poczty sztandarowe służb, harcerskie i szkolne. Nie zabrakło również ułanów, czerpiących z pięknej tradycji polskiej kawalerii. Oprawę muzyczną zapewnił obchodzący w tym roku jubileusz 100-lecia Chór Męski Żaby. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w uroczystości.

źródło, galeria zdjęć: facebook.com/ChrzanowGmina