Chrzanowski urząd pracy włączył się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości chrzanowski urząd pracy  przygotował bogaty program skierowany do osób bezrobotnych, którzy myślą o założeniu własnej firmy. Kampania promowała świadomy rozwój oraz aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Chrzanowski urząd pracy włączył się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini odbyły się warsztaty „Samozatrudnienie a kreatywność”. W spotkaniu brali udział uczniowie III oraz IV klas technikum ekonomicznego. Doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie omówił predyspozycje przedsiębiorcze oraz rolę kreatywności w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, a także udzielił uczniom indywidualnych konsultacji.

Kolejną inicjatywą była dwudniowa porada grupowa dla osób bezrobotnych, które są zainteresowane założeniem własnej firmy. Uczestnicy zajęć zbadali predyspozycje przedsiębiorcze, przedstawili pomysły na własny biznes, uzyskali informacje na temat regulaminu oraz wniosku o przyznanie  jednorazowo środków  na podjęcie działalności gospodarczej i poznali etapy tworzenia biznes planu oraz etapy zakładania działalności gospodarczej.  Zorganizowano również panel dyskusyjny z przedstawicielami Chrzanowskiej Izby Gospodarczej i młodymi przedsiębiorcami, którzy rozpoczęli własną działalność przy wsparciu urzędu pracy.  Poruszono m.in. aspekty dotyczące uzyskania środków na podjęcie samozatrudnienia. Pytano jak radzić sobie z konkurencją, jak pozyskiwać nowe zlecenia oraz przyszłych klientów, w jaki sposób rozwijać firmę.

Osoby bezrobotne zainteresowane złożeniem wniosku o przyznanie dotacji miały możliwość udziału w indywidualnych konsultacjach z doradcami zawodowymi. Spotkania odbywały się pod hasłem „Biznes plan – nie taki straszny jak go opisują”.

źródło: pup-chrzanow.pl