Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Dbaj o swoje stopy

7 grudnia obyła się konferencja „Dbam o swoje stopy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Szpital Powiatowy pod patronatem starosty chrzanowskiego.

Dbaj o swoje stopy

Konferencja odbyła się w ramach inicjatywy podjętej przez Komisję Europejską - Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj Swój Talent”. Do udziału zaproszono osoby zainteresowane pielęgnacją stopy zdrowej i stopy chorej - cukrzycowej. W pierwszej części konferencji odbyły się prelekcje na temat neuropatii cukrzycowej, insulinoterapii i diety cukrzycowej, w drugiej – warsztaty z zakresu pielęgnacji stopy zdrowej i chorej oraz refleksoterapii stóp.

W części warsztatowej zaprezentowano umiejętności zawodowe w zawodach z oferty edukacyjnej PCKU: opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych i technik masażysta. Prezentowali je również informatycy, którzy zajęli się obsługą informatyczną konferencji, kucharze, którzy przygotowali do degustacji potrawy stosowane w diecie cukrzycowej i floryści, którzy zadbali o stworzenie świątecznego nastroju. W trakcie spotkania można było zmierzyć sobie poziom cukru.

Sponsorzy:  ACCU CHE/C, Nutricia, Sklep medycznego Grupa POFAM Poznań, Akademii Podologii z Katowic, Podopharm z Kielc, LOHMAN & RAUSCHER i Catermed.

źródło: pcku.powiat-chrzanowski.pl