Dbaj o swoje stopy

7 grudnia obyła się konferencja „Dbam o swoje stopy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Szpital Powiatowy pod patronatem starosty chrzanowskiego.

Dbaj o swoje stopy

Konferencja odbyła się w ramach inicjatywy podjętej przez Komisję Europejską - Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj Swój Talent”. Do udziału zaproszono osoby zainteresowane pielęgnacją stopy zdrowej i stopy chorej - cukrzycowej. W pierwszej części konferencji odbyły się prelekcje na temat neuropatii cukrzycowej, insulinoterapii i diety cukrzycowej, w drugiej – warsztaty z zakresu pielęgnacji stopy zdrowej i chorej oraz refleksoterapii stóp.

W części warsztatowej zaprezentowano umiejętności zawodowe w zawodach z oferty edukacyjnej PCKU: opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych i technik masażysta. Prezentowali je również informatycy, którzy zajęli się obsługą informatyczną konferencji, kucharze, którzy przygotowali do degustacji potrawy stosowane w diecie cukrzycowej i floryści, którzy zadbali o stworzenie świątecznego nastroju. W trakcie spotkania można było zmierzyć sobie poziom cukru.

Sponsorzy:  ACCU CHE/C, Nutricia, Sklep medycznego Grupa POFAM Poznań, Akademii Podologii z Katowic, Podopharm z Kielc, LOHMAN & RAUSCHER i Catermed.

źródło: pcku.powiat-chrzanowski.pl