W oświęcimskim szpitalu otwarto pracownię rezonansu magnetycznego

21 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. W spotkaniu wzięła udział m.in. premier Beata Szydło i Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.

W oświęcimskim szpitalu otwarto pracownię rezonansu magnetycznego

Fot. Od lewej: Paweł Piasny - starosta olkuski, Janusz Szczęśniak - starosta chrzanowski, Bartosz Kaliński - starosta wadowicki, premier Beata Szydło i Józef Pilch - wojewoda małopolski

Zakup kosztownego urządzenia był możliwy dzięki dotacji celowej prezes Kancelarii Rady Ministrów. Podczas spotkania zaprezentowano także nowy sprzęt Zakładu Diagnostyki Obrazowej Aparatów Cyfrowych RTG.