Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi nagrodzeni przez starostę

Trzech zawodników, trener i działacz sportowy zostali nagrodzeni przez starostę Janusza Szczęśniaka podczas sesji rady powiatu, która odbyła się 26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi nagrodzeni przez starostę

Fot. Laureaci ze starostą Januszem Szczęśniakiem i Stanisławem Duszą, przewodniczącym Rady Powiatu Chrzanowskiego

Nagrodę Starosty Chrzanowskiego  w Dziedzinie Sportu za osiągnięcia w 2016r. reguluje Uchwała Nr XII /54/2015 z dnia  30 września 2015r. Zarządzeniem Starosty Nr 39/2017r. z dnia 15 marca 2017r. została powołana Komisja w celu rozpatrzenia wniosków i wyłonienia kandydatów do Nagrody Starosty Chrzanowskiego dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej. Na nagrody przeznaczona jest kwota 10 000,00zł.

Zawodnicy

Wiktoria Ziober - uprawiająca sztuki walki w Jaworznickiej Szkole Walki Wręcz GUJA JIUJUTSU oraz pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym przy SP 8 w Chrzanowie. Wiktoria jest bardzo utytułowaną zawodniczką osiągająca znakomite wyniki nie tylko w Polsce , ale również poza granicami kraju. W roku 2016 Wiktoria wystartowała
w kilkunastu zawodach pływackich rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej zdobywając ponad 60 medali i zostając najlepszą zawodniczką w wielu pływackich zawodach.
Wiktoria równolegle trenuje sztuki walki w Jaworznickiej Szkole Walki Wręcz Guja JIUJUTSU. W roku 2016 brała udział w wielu turniejach o zasięgu międzynarodowym oraz krajowym zajmując zawsze czołowe lokaty. Na wielkie uznanie zasługuje start w Mistrzostwach Świata Sport JIUJUTSU zdobywając I miejsce pokonując w walce finałowej reprezentantkę Kazachstanu. Na chwilę obecną posiada już pomarańczowy pas Polskiej Organizacji JIUJUTSU oraz żółty pas nadany przez Polski Związek JUDO

Mateusz Drobiński - jest zawodnikiem Sekcji Akrobatyki Sportowej przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie. Jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie. Reprezentuje Polskę w Pucharze Świata, w Turniejach Międzynarodowych oraz Mistrzostwach Polski gdzie zdobywa czołowe miejsca.

Wiktor Starczyński - jest zawodnikiem Sekcji Akrobatyki Sportowej przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie. Uprawia akrobatykę sportową skoki na ścieżce i skoki na trampolinie. Jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej Juniorów Młodszych
w Skokach na Trampolinie. Reprezentuje Polskę

Trenerzy
Marek Starczyński – od 18 lat trener dzieci i młodzieży w sekcji akrobatyki sportowej przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie. Poświęca swoim wychowankom każdą wolną chwilę. Dzięki staraniom trenera , akrobatyka to prężnie działająca  i ciesząca się dużą popularnością sekcja sportowa do której uczęszcza systematycznie około 100 uczniów. Pan Marek Starczyński corocznie jest inicjatorem i organizatorem Turnieju Andrzejkowego, Otwartych Mistrzostw Małopolski w Akrobatyce Sportowej w Libiążu, oraz Wiosennego Ogólnopolskiego Turnieju Akrobatyki Sportowej  w Chrzanowie. Wychowankami trenera Marka Starczyńskiego są: Mateusz Drobiński i Wiktor Starczyński, którzy otrzymują Nagrodę Starosty.

Działacze

Janusz Papiernik - 30 lat działalności w Manhattan Trzebinia. Jest organizatorem wielu Turniejów Piłkarskich na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Jest zawodnikiem i działaczem promującym Powiat Chrzanowski. Otrzymał od Starosty nagrodę BONUM FACERE, oraz nagrodę podczas Gali Dotowań od Burmistrza Trzebini za rozwój Piłki Nożnej.

Czy wiesz, że...

Wpłynęły 42 wnioski dla zawodników