VI Koncert Chórów Maryjnych w Czernej

28 maja w Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej odbył się po raz już szósty Koncert Maryjny Chórów i Orkiestr Dętych powiatów krakowskiego i chrzanowskiego.

VI Koncert Chórów Maryjnych w Czernej

Tradycyjnie honorowy patronat nad uroczystością objął J.E. Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Uroczystości zapoczątkował występ Orkiestry Dętej ZG „Janina” z Libiąża pod batutą Pana Piotra Ciuły po którym rozpoczęła się polowa Msza Święta.

W dalszej części programu zaprezentowały się chóry z powiatów: chrzanowskiego i krakowskiego.

Powiat Chrzanowski reprezentowały następujące chóry:

1) Chór Canticum - Canticorum z Libiąża - dyrygent pan Piotr Ciuła
2) Chór Echo z Trzebini - dyrygent pani Agnieszka Trela - Jochymek
3) Chór Canzona z Chrzanowa - dyrygent pan Tomasz Żołna
4) Chór Żaby z Chrzanowa - dyrygent Andrzej Sapiński
5) Chór Sursum Corda z Poręby Żegoty - dyrygent Zbigniew Burzyński

Uczestnikom tegorocznego Koncertu zostały wręczone pamiątkowe puchary i pamiątki.

Jednak szczególnym powodem do świętowania było 100 – lecie istnienia Chóru Żaby, dla którego została przygotowana specjalna niespodzianka ze strony Starosty Chrzanowskiego Pana Janusza Szczęśniaka oraz Gminy Chrzanów reprezentowanej przez Burmistrza Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego w postaci olbrzymiego tortu z herbami obydwóch instytucji.

Uroczystość poprowadził jako konferansjer, a zarazem czynny organizator tego wydarzenia Pan Andrzej Mędrala.

Piękny Koncert Maryjny to zasługa wielu instytucji jednak szczególnie dziękujemy za całokształt
i gościnność Przeorowi Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej Ojcu Leszkowi Stańczewskiemu.