Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zalania i podtopienia w gminie Alwernia. Zachowaj ostrożność. Wybierz drogi alternatywne

Z powodu zagrożenia spowodowanego przyborem wody na ciekach wodnych wciąż występują utrudnienia w ruchu na terenie gminy Alwernia i Babice. Zablokowana jest droga wojewódzka 780 na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Sienkiewicza. Nieprzejezdna jest także ul. Prusa  i Chrzanowska w  Alwerni. Zachowaj ostrożność! Wybierz drogi alternatywne.

Zalania i podtopienia w gminie Alwernia. Zachowaj ostrożność. Wybierz drogi alternatywne

Fot. Podtopienia w sołectwie Regulice w gminie Alwernia. Fot. M. Moskal

 

Podtopienia wystąpiły w Regulicach, Alwerni i Okleśnej, gdzie strażacy zabezpieczyli przepompownię. Trwa naprawa uszkodzonego wału przeciwpowodziowego. Od godz. 9.00 31.05.2017 r. na terenie gminy Alwernia pracują cztery komisje ds. szacowania strat po przejściu nawałnicy. Punkt czerpania wody pitnej dla mieszkańców gminy Alwernia został zorganizowany w Z.U.K. w Alwernia przy ul. H. Sienkiewicza 48. Podczas burzy ucierpiały nie tylko domy prywatne, ale również dwa przedszkola: w Kwaczale i Regulicach, gdzie woda zalała piwnice.

31 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego pod kierownictwem starosty chrzanowskiego, w którym brał udział generał Stanisław Nowak, komendant wojewódzki PSP.

 

WAŻNE - ZAPOZNAJ SIĘ Z PRZYDATNYMI INFORMACJAMI Z TERENÓW PODTOPIONYCH