Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Inauguracja 11 edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! - Zapraszamy do Skansenu w Wygiełzowie

11 czerwca o godzinie 17.00 w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie wystąpi Sokół Orkestar prezentując ostatnią płytę „Wariacka Miłość” wraz z Zespołem Iglika wykonującym tańce bałkańskie!. Bedzie to inauguracja 11 edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! 

Inauguracja 11 edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! - Zapraszamy do Skansenu w Wygiełzowie

Czy da się połączyć szaloną zabawę z wirtuozerią? SOKÓŁ ORKESTAR jest żywym przykładem na to, że tak! Grają razem od 2011 roku, podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się jak dotąd żadnemu zespołowi z Polski grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia) zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską.

Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym. Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, kompozytor, współpracujący również z Maciejem Maleńczukiem (Jazz For Idiots) oraz Justyną Steczkowską (Orkiestra Cygańska, Skład Akustyczny).

Najnowsza płyta zespołu zatytułowana WARIACKA MIŁOŚĆ to muzyczna podróż po różnych przypadkach miłosnych, które choć nie szukają poklasku i nie unoszą się pychą, czasem bywają wariackie, a już na pewno zapadają słuchaczom głęboko w pamięć. Zwłaszcza jeśli uderzają z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych oraz miażdżącej sekcji rytmicznej.

Przemek Sokół: www. przemeksokol.com 
Facebook: www.facebook.com/sokolorkestar

Zespół Tańców i Pieśni Bałkańskich IGLIKA (po bułgarsku pierwiosnek) powstał w 2001 roku przy Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownikiem i choreografem zespołu jest Katarzyna Witek, absolwentka filologii bułgarskiej UJ.

W repertuarze zespołu znajdują się tańce i pieśni z różnych regionów krajów bałkańskich: przede wszystkim z Bułgarii, Serbii, oraz Macedonii, Grecji i innych.

Zespół IGLIKA ma na swoim koncie blisko 100 koncertów. Współpracował z wieloma Domami Kultury w całej Polsce, swoimi występami uświetnia oficjalne imprezy kulturalne, organizowane m.in. przez Ambasadę Republiki Bułgarii w Warszawie, Bułgarski Instytut Kultury, Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne im. św. Cyryla i Metodego w Krakowie. IGLIKA organizuje warsztaty taneczne, spotkania z folklorem bałkańskim, potańcówki folkowe oraz koncerty promujące kulturę bułgarską w Polsce. Chętnie uczestniczy i przyłącza się do najróżniejszych inicjatyw kulturalnych.

https://www.facebook.com/ZespolIglika

Żródło: http://www.drewniana.malopolska.pl