Festiwal Osób Niepełnosprawnych to wielkie święto dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich opiekunów

7 czerwca rozpocznie się Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich. Potrwa trzy dni.

Festiwal Osób Niepełnosprawnych to wielkie święto dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich opiekunów

Fot. Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich w PDPS w Płazie w 2016 roku

 

7 czerwca w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbędzie się konferencja „Aktywne ciało, umysł i serce – życie na 100 proc.”, podczas której m.in. zaplanowano wykład Lucyny Kozub-Jentys, przezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie na temat aktywności osób starszych.

- Konferencja będzie inna niż zwykle, bo z niespodziankami – zapowiada Ewa Dybał z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Na 8 czerwca Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie zaplanował występy artystyczne i warsztaty (m.in. stolarskie, ceramiczne, taneczne czy plastyczne).

Zakończenie festiwalu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie i weźmie w nim udział ponad 100 osób z zespołów funkcjonujących w domach pomocy społecznej w całej Małopolsce. Każdy artysta zostanie wyróżniony.

- Dla naszych mieszkańców występy wyjazdowe są szelenie ważne, bo mają możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie. Bardzo przeżywają swój występ i najdrobniejsze problemy nawet takie jak rozwiązanie się wstążeczki, czy zapomnienie tekstu – mówi Kazimiera Żmudzińska, dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Dyrektor podkreśla, że Festiwal Osób Niepełnosprawnych to także ważne święto dla terapeutów. To wydarzenie uwieńczające całoroczną pracę załogi domów pomocy społecznej.

(KR)