Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Festiwal Osób Niepełnosprawnych to wielkie święto dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich opiekunów

7 czerwca rozpocznie się Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich. Potrwa trzy dni.

Festiwal Osób Niepełnosprawnych to wielkie święto dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich opiekunów

Fot. Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich w PDPS w Płazie w 2016 roku

 

7 czerwca w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbędzie się konferencja „Aktywne ciało, umysł i serce – życie na 100 proc.”, podczas której m.in. zaplanowano wykład Lucyny Kozub-Jentys, przezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie na temat aktywności osób starszych.

- Konferencja będzie inna niż zwykle, bo z niespodziankami – zapowiada Ewa Dybał z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Na 8 czerwca Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie zaplanował występy artystyczne i warsztaty (m.in. stolarskie, ceramiczne, taneczne czy plastyczne).

Zakończenie festiwalu odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie i weźmie w nim udział ponad 100 osób z zespołów funkcjonujących w domach pomocy społecznej w całej Małopolsce. Każdy artysta zostanie wyróżniony.

- Dla naszych mieszkańców występy wyjazdowe są szelenie ważne, bo mają możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie. Bardzo przeżywają swój występ i najdrobniejsze problemy nawet takie jak rozwiązanie się wstążeczki, czy zapomnienie tekstu – mówi Kazimiera Żmudzińska, dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Dyrektor podkreśla, że Festiwal Osób Niepełnosprawnych to także ważne święto dla terapeutów. To wydarzenie uwieńczające całoroczną pracę załogi domów pomocy społecznej.

(KR)