Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Medale i statuetki dla najlepszych i najmłodszych artystów rozdane

30 maja w sali kinowej MOKSiR w Chrzanowie odbyło się podsumowanie i koncert laureatów XXV FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ, którego organizatorem był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini przy współorganizacji Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Medale i statuetki dla najlepszych i najmłodszych artystów rozdane

Honorowy patronat nad festiwalem objął starosta chrzanowski. Festiwal Kultury Dziecięcej odbywał się w 3 kategoriach warsztatowych:

1. Przegląd Form Muzycznych , który odbył się 11 maja. Wystąpiło w nim 93 artystów.

2. Przegląd Form Tanecznych, który odbył się 22 maja. Wystąpiło 47 zespołów tanecznych. Jest to najbardziej popularna i widowiskowa kategoria warsztatowa.                                  

3. Przegląd Form Teatralnych, który odbył się 16 i 17 maja. Wystąpiły w nim 42 podmioty wykonawcze. 

Ogółem w tegorocznej edycji XXV FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ udział wzięło 811 młodych artystów.

 

Celem organizacji festiwalu było przede wszystkim :  

Odkrywanie, wspieranie oraz promocja uzdolnionych dzieci w wieku przedszkolnym, które               poprzez udział właśnie w przeglądach artystycznych mogą zaprezentować swój dorobek artystyczny   w zakresie muzyki, tańca i teatru.

Uczestnictwo dzieci nie mogłoby się odbyć bez udziału pracy nauczycieli, którzy poświęcają swój czas na to aby, jak najlepiej przygotować swoich podopiecznych do występów.               

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom, za tą pracę oraz za to, że pomagają wspierać talenty i uzdolnienia dzieci na terenie przedszkoli.

Pamiątkowe statuetki i medale, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wręczał najmłodszym artystom Krzysztof Kaspere, wicestarosta oraz Stanisław Dusza, przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego.