Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Festiwal to wielkie święto mieszkańców domów pomocy społecznej i ich opiekunów

Trzy dni trwał Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich. Jak podkreślają organizatorzy z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, to wielkie święto dla mieszkańców i terapeutów.

Festiwal to wielkie święto mieszkańców domów pomocy społecznej i ich opiekunów

7 czerwca w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbyła się konferencja „Aktywne ciało, umysł i serce – życie na 100 proc.” pod patronatem naukowym prof. Anny Marchewki z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Gościem specjalnym był malarz Stanisław Kmiecik.

8 czerwca w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie uczestnicy z zaprzyjaźnionych domów i ośrodków poznawali nowe techniki twórcze takie jak foamiran czy fusing. Były również występy artystyczne i tańce integracyjne, a także spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem. Wystawę prac artysty można było podziwiać w plenerze.

Zakończenie festiwalu odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie i wzięło w nim udział ponad 100 osób z zespołów funkcjonujących w domach pomocy społecznej w całej Małopolsce. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne i soliści. Zaprezentowano także pracę malarskie Jerzego Galosa i prace artystyczne mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników świetlic.