Festiwal to wielkie święto mieszkańców domów pomocy społecznej i ich opiekunów

Trzy dni trwał Festiwal Osób Niepełnosprawnych Domek Artystów Wszelakich. Jak podkreślają organizatorzy z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, to wielkie święto dla mieszkańców i terapeutów.

Festiwal to wielkie święto mieszkańców domów pomocy społecznej i ich opiekunów

7 czerwca w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbyła się konferencja „Aktywne ciało, umysł i serce – życie na 100 proc.” pod patronatem naukowym prof. Anny Marchewki z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Gościem specjalnym był malarz Stanisław Kmiecik.

8 czerwca w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie uczestnicy z zaprzyjaźnionych domów i ośrodków poznawali nowe techniki twórcze takie jak foamiran czy fusing. Były również występy artystyczne i tańce integracyjne, a także spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem. Wystawę prac artysty można było podziwiać w plenerze.

Zakończenie festiwalu odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie i wzięło w nim udział ponad 100 osób z zespołów funkcjonujących w domach pomocy społecznej w całej Małopolsce. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne i soliści. Zaprezentowano także pracę malarskie Jerzego Galosa i prace artystyczne mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników świetlic.