Podczas Ziemniaczyska pod Lipowcem Wicestarosta rozegra symultanę szachową. Decyduje kolejność zgłoszeń!

3 września w godz. 14.30 - 15.30 w skansenie w Wygiełzowie podczas imprezy pod nazwą "Ziemniaczysko pod Lipowcem" zostanie rozegrana na dziesięciu szachownicach symultana szachowa z Wicestarostą Powiatu Chrzanowskiego Krzysztofem Kasperkiem.

Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo na Jurze", a współorganizatorem Trzebińskie Centrum Kultury. Zgłoszenia do 1 września przyjmuje p. Wojciech Noworyta (kontakt tel. 668 139 165). Ilość uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czy wiesz, że...

Symultana szachowa  (seans gry jednoczesnej) to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Symultana najczęściej jest rozgrywana tak, że symultanista gra wszystkie partie białym kolorem.