Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - zapraszamy do głosowania

25 września startuje głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Budżet Obywatelski  Województwa Małopolskiego - zapraszamy do głosowania

Jak głosować w II edycji?

Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez zarząd województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców. Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.

W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Małopolski regionu będą mogli oddać tylko jeden głos,  wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl) , na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświecimiu czy Nowym Targu ), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

JAK GŁOSOWAĆ !

Wykaz punktów, w których można oddać głos

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:

• Kraków, ul. Basztowa 22
  • Kraków, ul. Racławicka 56
  • Kraków, os. Teatralne 4a
  • Kraków, ul. Wielicka 72

Agendy Zamiejscowe UMWM:

• Tarnów, al. Solidarności 5-9
  • Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
  • Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
  • Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21