Prom Drogowiec po remoncie. Powiat chrzanowski i gmina Alwernia deklarują pomoc w utrzymaniu przeprawy

6 października samorządowcy pierwszy raz po kilkumiesięcznej przerwie przepłynęli wyremontowanym promem Drogowiec z Podłęża w gminie Alwernia w powiecie chrzanowskim do Spytkowic w powiecie wadowickim. Video.

Fot. Od lewej Tomasz Siemek, burmistrz Alwerni, wicestarosta Krzysztof Kasperek i Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.

Remont był kompleksowy. Wymieniono blachę poszycia, podłogę, wręgi i wzdłużnice szkieletu kadłuba, wyremontowano silnik, wykonano nowy pokład drewniany na promie i pomostach. Kadłub wyczyszczono i pomalowano. Drogowiec wyposażono w nową instalację elektryczną, nowe koła napędowe i nowe lampy. Całkowity koszt naprawy to 188 115, 29 zł.

Koszty utrzymania i ekspoloatacji przeprawy promowej pokryją: powiat wadowicki i chrzanowski oraz gminy: Spytkowice i Alwernia. Porozumienie intencyjne w tej sprawie podpisano 6 października w Bachowicach.