Spektakl Tradycji doceniony

Teatr Ludowy Tradycja zdobył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXXIV Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie (woj. lubelskie) w kategorii zespoły dramatyczne za spektakl "Moje rzeźby ożyły". Spektakl w reżyserii Marcina Kobierskiego opowiada o Michale Gierze, rzeźbiarzu ludowym z Rybnej. Scenariusz napisali Zbigniew Klatka i Stanisław Michno.

Spektakl Tradycji doceniony

Wystąpiło dwanaście zespołów z całej Polski. Ich pracę oceniała Rada Artystyczna w składzie: prof. Lech Śliwonik - teatrolog, prof. dr hab. Piotr Dahling - etnomuzykolog, dr hab. KatarzynaSmyk, prof. UMCS - folklorysta, kulturoznawca, dr hab. Edward Wojtaszek, prof, AT - reżyser, dr hab. Bożena Suchocka – reżyser.

- Dr hab. Bożena Suchocka z wielkim uznaniem oceniła wszystkie elementy spektaklu: scenariusz, reżyserię, stroje, muzykę, oświetlenie, grę zespołu aktorskiego. Zachwytom nie było końca, także ze strony widowni, w dużej mierze składającej się z członków konkurencyjnych zespołów. Największą radość sprawiło nam jednak zaproszenie do pokazania spektaklu w Teatrze Polskim w Warszawie w listopadzie. Nie muszę przekonywać, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi – dodaje Zbigniew Klatka.

29 października Teatr Ludowy Tradycja wystawi sztukę „Moje rzeźby ożyły” podczas festiwalu w Wiśniowej, a w listopadzie w Brzesku i Rzeszowie.