Goździki, buty z Liverpoolu i „Wala Twist”, czyli jak seniorzy przenieśli się w piękne lata 60

Blisko tysiąc osób skupionych w 56. stowarzyszeniach bawiło się na sztandarowej imprezie powiatu chrzanowskiego – XI Powiatowym Dniu Seniora.

Goździki, buty z Liverpoolu i „Wala Twist”, czyli jak seniorzy przenieśli się w piękne lata 60

 Po uroczystym nabożeństwie w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie i powitaniu gości przez starostę chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka, przyszła pora na energiczne tańce w wykonaniu seniorów. Do zabawy porwał biesiadników zespół The Postman wykonujący utwory Beatlesów i polskiego bigbitu. Artyści do złudzenia przypominali legendarnych chłopców z Liverpoolu. I podobnie jak na widok brytyjskich gwiazd szalały ówczesne nastolatki, tak i tym razem damska część publiczności była urzeczona występem muzyków z Polkowic. Bo każdy szczegół na scenie był perfekcyjnie dopracowany: czarne garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, gitary, wzmacniacze i perkusja takie, na jakich grała wielka czwórka.Członkowie The Postman dali z siebie wszystko, podobnie publika. Pląsali nie tylko seniorzy, ale również młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini i II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie– nieoceniona pomoc w obsłudze imprezy.

Po koncercie tradycyjnie gości zabawiał chór Canticum Canticorum pod batutą dyrygenta Piotra Ciuły. Wspólnie z seniorami wykonał szereg znanych i lubianych utworów głównie z lat 60., bo tegoroczna impreza miała właśnie taki charakter. Libiąscy artyści zaprezentowali się zgodnie z ówczesnymi trendami, śpiewając takie hity jak „Autostop”, „Wala Twist” czy „Tango Milonga”. Na scenie pojawił się również fakir, którego performance chwilami szokował zdumioną publiczność.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie Nagrody Starosty Bonum Facere (Czynić Dobro) nieobecnej na imprezie Krystynie Godyń – wieloletniej prezes Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów (nagroda zostanie przekazana 27 października podczas Dnia Seniora ZUS i PZERiI w chrzanowskim domu kultury), trębaczowi Zdzisławowi Musze i Ryszardowi Niedzieli – przedstawicielowi Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym. Starosta Janusz Szczęśniak i wicestarosta Krzysztof Kasperek przekazali również dyplomy dla najaktywniejszych seniorów i stowarzyszeń seniorskich.

Przygotowania do tego typu imprezy masowej trwają tygodniami. Trzeba zapewnić wystarczająco dużą halę, ochronę, obsługę gastronomiczną, odpowiednie warunki sceniczne i nagłośnienie, opiekę medyczną, spełnić warunki ochrony przeciwpożarowej. Organizatorzy dwoją się i troją, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pomagają także sponsorzy: Rezydencja pod Zegarem w Trzebini, Gościniec na Rozdrożu w Libiążu, Hotel i Restauracja Platan w Chrzanowie, Emilia Pudełko – kosmetolog w Chrzanowie, Salon Fryzjerski Dudek w Chrzanowie, Bank Spółdzielczy w Chrzanowie, BGZ BNP Paribas S.A. i Dyrektorzy Klubu Oriflame: Małgorzata i Wojciech Garlińscy. Głównymi partnerami wydarzenia są: Urząd Miejski w Chrzanowie, Urząd Miejski w Alwerni, Urząd Gminy Babice, Urząd Miejski w Libiążu, Urząd Miasta w Trzebini, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie.