Kariera dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie włączył się w organizację  IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Pięć kolejnych dni obfitowało w wydarzenia inspirujące młodych do zawodowych przemyśleń. Doradcy zawodowi tutejszego urzędu w sposób przystępny przybliżali młodzieży trudne tematy związane z wyborem zawodowej drogi.

Kariera dla młodych

Tydzień Kariery rozpoczęto cyklem warsztatów w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.  Badanie zdolności przedsiębiorczych przygotowano w oparciu grę planszową „Chłopska Szkoła Biznesu”. Kolejnym elementem Tygodnia Kariery było spotkanie z młodymi, pod roboczym tytułem „Co, gdzie, jak?”, skierowanym do osób bezrobotnych poniżej 30 roku życia. W pigułce zaserwowano młodzieży  wiedzę na temat pełnej palety rodzajów wsparcia i programów dedykowanych właśnie im.

Prawdziwą wisienką na torcie Tygodnia Kariery w powiecie chrzanowskim była konferencja w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, której temat przewodni brzmiał: „Ja na rynku pracy: moje talenty i kompetencje”.  Wicestarosta Krzysztof Kacperek przedstawił uczniom kierunki kształcenia na ziemi chrzanowskiej i zachęcił by, nim wyruszą w podróż w poszukiwaniu nietuzinkowych kierunków w na Śląsku czy w Krakowie, sprawdzili ofertę szkół lokalnych. Justyna Malinowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie zachęciła do przyjrzenia się własnym predyspozycjom, pasjom i zainteresowaniom, które ukierunkują przyszłość zawodową.  Najbardziej jednak zachwyciły uczniów prezentacje przygotowane przez młodych przedsiębiorców: Marlenę Zając, Martę Lipnicką i Pawła Smółkę. Konferencja zakończyła się prezentacją doradcy zawodowego z urzędu pracy na temat znaczenia predyspozycji na rynku pracy.

źródło: pup-chrzanow.pl