Forum Regionalne "Między Małopolską a Górnym Śląskiem"

Ruszyła rekrutacja na Forum Regionalne "Między Małopolską a Górnym Śląskiem", które odbędzie się 17-18 listopada 2017 w Chrzanowie. W wydarzeniu weźmie udział 70 osób, które prześlą swoje zgłoszenie jako pierwsze.

Forum Regionalne "Między Małopolską a Górnym  Śląskiem"

Do udziału w forum zapraszamy muzealników, etnografów, regionalistów, bibliotekarzy, historyków i innych którzy działają na rzecz zachowania tożsamości lokalnej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym, umożliwiającym rejestrację, dostępne są na stronie internetowej www.mbp.chrzanow.pl/forumregionalne

Celem Forum Regionalnego jest popularyzacja wiedzy dotyczącej historii i kultury Małopolski i Górnego Śląska oraz jej interpretacji przez mieszkańców z jej lokalnością, tożsamością kulturową i regionalnością.

Forum zostało objęte honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę oraz Burmistrza Miasta Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego.

Otwarte dla wszystkich chętnych, bez wymogu rejestracji, dostępne będą imprezy otwarte: stoiska pokazowe wiosek tematycznych, Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, warsztaty genealogiczne, etnograficzne, pokazy filmów o regionie.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie